^Powrót na górę
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
  
  
  

Ostatnie Wydarzenia

DNI OTWARTE W NASZYM PRZEDSZKOLU


Rozpoczęcie przez dziecko edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w jego życiu społecznym. Zastanawiamy się co zrobić, aby dzieci z uśmiechem przychodziły do przedszkola, czuły się nim bezpiecznie? Szukając odpowiedzi na to pytanie staramy się umożliwić przyszłym przedszkolakom poznanie naszego przedszkola.

     W dniach od 04.02. do  18.02.2019r. - trwają zapisy do przedszkola. Dlatego w tym okresie od wielu lat organizujemy DNI OTWARTE dla dzieci, które w następnym roku szkolnym zostaną przedszkolakami oraz ich rodziców. W bieżącym roku szkolnym takie dni odbyły się od 05.02.- 06.02.2019 r.            
      Z zaproszenia bardzo chętnie skorzystało wielu rodziców ze swoimi pociechami.

Czytaj więcej...

"Kochamy Was !!"

Ważnym wydarzeniem w życiu naszego przedszkola już od wielu lat są obchody Dnia Babci i Dziadka. Poprzez organizowanie tej uroczystości pragniemy przyczynić się do wzmacniania więzi emocjonalnej dzieci z najbliższymi osobami - babciami i dziadkami. Bo przecież dziadkowie kochają swoje wnuki, wspierają je, zawsze są przy nich, na każdy smutek mają rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie.  Wnuki również odwzajemniają  uczucia dziadków, gdyż  babcia i dziadek kojarzą się im  z ciepłem, miłością, oddaniem i wszystkim, co dobre.

Czytaj więcej...

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

W okresie adwentowym zorganizowany został "Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych" skierowany do wszystkich rodzin dzieci uczęszczających do naszej placówki. Technika i materiał wykonania szopek była dowolna.

            Na placówkę wpłynęło 11 przepięknych prac, wykonanych z szczególną starannością. Wszystkie zostały wyeksponowane w szatniach naszych budynków przedszkolnych, aby cała społeczność przedszkolna mogła podziwiać rodzinne dzieła naszych podopiecznych.

Czytaj więcej...

NASZE BOŻE NARODZENIE

Grudzień to najbardziej radosny okres w życiu każdego przedszkolaka. W nim bowiem przygotowujemy się na najmagiczniejsze dni w roku, święta Bożego Narodzenia. Poprzedza je wyczekiwany przez najmłodszych adwent i Mikołaj, który przynosi prezenty. W salach przedszkolnych pojawiły się kalendarze, wieńce adwentowe oraz własnoręcznie przygotowane przez dzieci lampiony które przyozdobią wigilijne stoły. W salach i na korytarzach unosi się zapach świeżej choiny to znak, że rozpoczyna się okres świąteczny i najbardziej wyczekiwany dzień przedszkolnej wigilii. W tym dniu w pięknie udekorowanej sali spotkały się elegancko ubrane przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych wraz ze swoimi wychowawczyniami, oraz cały personel przedszkola.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Sztolni Królowej Luizy

W ramach realizacji projektu edukacyjnego "Edukacja regionalna" - kultywowanie tradycji naszych przodków i rozwijanie patriotyzmu wśród dzieci w wieku przedszkolnym" została zorganizowana wycieczka do Zabrza do Sztolni Królowej Luizy. To jedyny tego typu kompleks edukacyjno - turystyczny, powstały na bazie zrewitalizowanych naziemnych i podziemnych przestrzeni XIX -wiecznej Kopalni Królowa Luiza oraz Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej - największej budowli hydrotechnicznej w europejskim górnictwie węglowym. Nie ma chyba lepszego miejsca, w którym przedszkolaki mogłyby poznać historię górnictwa węglowego, w tym techniki i warunki pracy pod ziemią, jak również specyficzne śląskie obyczaje i własne dziedzictwo kulturowe.

Czytaj więcej...

Święty Mikołaj w naszym przedszkolu

 

6 grudnia był dniem bardzo wyczekiwanym przez wszystkie dzieci. Powodem tego wyczekiwania był niecodzienny gość, jaki miał zawitać do naszego przedszkola - Św. Mikołaj.

Czytaj więcej...

"ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU"
                                                                       
                                                                       "W przedszkolu zabawa,

Andrzejek to czas
         
Niech magia i wróżba

Królują wśród nas.

Już zaczynamy, już nie czekamy.

Zabawa dalej, start!"

               "Andrzejki" to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono
29 listopada. Miały one dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość.
Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Dziewczynki , a nawet chłopcy ,chcą dowiedzieć się o swoim  przyszłym losie. Pamiętajmy jednak , że wróżba to zabawa i nie należy  traktować jej  całkiem poważnie,  chociaż nie jest wykluczone , że może się spełnić.

Czytaj więcej...

"ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI"

      Życzliwość to taki mały skarb, który sprawia, że życie staje się lżejsze. Co prawda życzliwym i miłym powinno się być przez cały rok, ale 21 listopada to wyjątkowy dzień to  ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ.

Czytaj więcej...

Wizyta w bibliotece Szkoły Podstawowej nr1

14.11.2018r. starszaki z grupy "Pszczółki" gościły w bibliotece klas starszych Szkoły Podstawowej.  Zaproszone zostały przez  Koło Biblioteczne wraz z opiekunem Panią Honoratą Dyduch w związku z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. 

 

Czytaj więcej...

100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI W NASZYM PRZEDSZKOLU

 

Naczelnym zadaniem naszego przedszkola jest rozbudzanie u dzieci  przywiązania i miłości do małej i wielkiej Ojczyzny. Dla małego dziecka ojczyzną jest jego miejsce zamieszkania, wieś czy miasto, przedszkole, szkoła, koledzy,  gdzie wszystko jest znajome i bliskie, gdzie czuje się bezpieczny. Kształtowanie postaw patriotycznych jest obowiązkiem każdego nauczyciela, to on przygotowuje najmłodsze pokolenie Polaków, którzy w przyszłości wezmą w swoje ręce losy naszej kochanej Ojczyzny, która ciągle będzie się zmieniać na lepsze, będzie coraz piękniejsza i bogatsza.

Czytaj więcej...

PRZEDSZKOLAKI NA MEDAL - PASOWANIE

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest ważnym momentem i wielkim przeżyciem zarówno dla dzieci jak i dla jego rodziców. Wiele dzieci po raz pierwszy rozstaje się na dłuższy czas z rodzicami i po raz pierwszy spotyka się z większą grupą rówieśników.
Pójście do przedszkola wiąże się również ze zmianą dotychczasowego trybu życia. Rozpoczynając edukację przedszkolną dziecko uczy się nowej dla siebie roli- roli przedszkolaka.

Czytaj więcej...

Teatr w przedszkolu - "Baśń o smutnej królewnie"

 

29.10.2018 roku w przedszkolu gościł teatr KALEJDOSKOP. Wszystkie grupy przedszkolne zebrały się w jednej sali, aby obejrzeć wschodnią bajkę zainspirowaną tematyką "Lampy Alladyna".

Czytaj więcej...

 ŚWIĘTO MARCHEWKI

Do jedzenia ciast dzieci raczej nie trzeba namawiać, wręcz przeciwnie. Często chcemy ograniczać spożywanie przez nie słodyczy. Takim kompromisem może być cisto marchewkowe: i smaczne, i zdrowe jeżeli zastosujemy odpowiednie proporcje.

     Wszystkie przedszkolaki wiedzą. że marchewka jest zdrowa, dzięki niej mamy zdrowy wzrok i piękną skórę.. Dzieci na zajęciach robiły już kompoty z jabłek, gruszek, śliwek oraz z dyni. Suszyły także jabłka (pieczki), które zjadały na drugie śniadanie.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską

 

16.10.2018 r. dzieci z grupy "Pszczółki" miały okazję poznać osobiście Annę Marię Wesołowską znaną z serialu "Sędzia Anna Maria Wesołowska", który mogliśmy oglądać w latach 2006 - 2011. Pani sędzina ukończyła prawo na Uniwersytecie Łódzkim w 1978 r. Pracowała jako sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi. Jest ekspertem od przestępczości zorganizowanej i współtworzyła prawo o świadku koronnym. W 2009 r. sędzia Anna Maria Wesołowska przeszła w stan spoczynku i w tej chwili nie pracuje w sądzie. Poza karierą telewizyjną sędzia pisała felietony do "Dziennika Łódzkiego", w których przybliżała młodzieży prawo. Z jej inicjatywy uczniowie mogli brać udział w rozprawach dzięki czemu odbywali edukację prawną. Jest autorką książki "Bezpieczeństwo młodzieży. Poradnik prawny".

Czytaj więcej...

Poczucie bezpieczeństwa - prawem każdego dziecka.

3 października 2018 r. odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie -  dzielnicowymi naszej Gminy -  asp.szt. Jackiem Szmukierem oraz asp.szt. Tadeuszem Pniokiem, którzy przyszli w towarzystwie policyjnej maskotki - psa Sznupka.            

Czytaj więcej...

 Teatr w przedszkolu - "Bór i Gaik"

          27 września do naszego przedszkola zawitał teatr BAJKOTEKA z Krakowa. Aktorki zaprezentowały dzieciom przedstawienie pt. "Bór i Gaik", wcielając się w role tytułowych postaci.

Czytaj więcej...

PRZEDSZKOLNE DOŻYNKI 2018

     25.09.2018 roku w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Goczałkowicach - Zdroju odbyła się niecodzienna uroczystość. Sala przedszkolna zamieniła się w spiżarnię i mały skansen, a zaproszeni goście przybyli w celu przybliżenia przedszkolakom tradycji i kultury naszego regionu.

Czytaj więcej...

Cudze chwalicie, swego nie znacie...

 

     W bieżącym roku szkolnym przedszkole nasze realizuje projekt edukacyjny "Edukacja regionalna" - kultywowanie tradycji naszych przodków i rozwijanie patriotyzmu wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Jednym z celów projektu jest rozwijanie postaw patriotycznych związanych z tożsamością kultury regionalnej, ukazywanie związków z najbliższym otoczeniem przyrodniczym i społecznym, zdobycie umiejętności dostrzegania wartości środowiska lokalnego. Realizując wyżej wymieniony cel zorganizowaliśmy wycieczkę do części zdrojowej naszej gminy.

Czytaj więcej...

 XIV PRZEGLĄD MŁODYCH ARTYSTÓW
"ŚPIEWAJMY RAZEM"

Już po raz czternasty spotykaliśmy się na "Przeglądzie Młodych Artystów". Tegoroczny przegląd odbył się pod hasłem "Śpiewajmy razem".

     Piosenka i śpiew stanowią podstawową formę umuzykalnienia młodego człowieka. Nauka piosenek pozwala rozwijać pamięć i uczy logicznego myślenia. Wzruszenia wywołane przez muzykę kształtują postawy moralne dziecka i jego pogląd na istotne wartości, ważne w kontaktach nie tylko z rówieśnikami, ale także z osobami dorosłymi. Wspólna zabawa z muzyką i piosenką pozwala na tworzenie interakcji społecznych, zbliża do siebie osoby uczestniczące w zabawie, uczy dzieci współpracy z innymi, zdyscyplinowania i odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale również całą grupę. To pozwala z kolei na kształtowanie takich cech charakteru jak opanowanie, koleżeńskość, uczynność czy wytrwałość. Dzieci biorące udział we wspólnym muzykowaniu stają się pewne siebie. Zabawa z muzyką pobudza wyobraźnię dziecka i jego twórcze myślenie.

   

Czytaj więcej...

 CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM -
NA 100-LECIE NIEPODLEGŁEJ

 

Tegoroczne podsumowanie akcji CPCD poświęcone zostało urodzinom naszej Ojczyzny. Jak drogi  jest wolny od okupantów, zaborców kraj mogą docenić najbardziej ci, którzy takiej niewoli doświadczyli. W roku 1795 Polska zniknęła z mapy Europy. Piękne, prężne państwo przestało istnieć. Zaborcy - Prusy, Rosja i Austria, podzielili między siebie ziemie i zniewolili nasz  naród. Wszelkie oznaki polskości były tłumione, gorliwych patriotów czekały ciężkie represje. Nie brakowało zapaleńców porywających do powstań. Niestety, przez kolejne 123 lata byliśmy narodem uciskanym, z którym nikt się nie liczył. 100 lat temu, po zakończeni I wojny światowej, Polska odzyskała niepodległość i ludzie mogli znowu cieszyć się m.in. z wolności słowa mówionego i pisanego.

Czytaj więcej...

SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW 2018

Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości, odpowiedzialności, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom -
to wszystko należy do cnót sportowca.

                                                                        Arkadiusz Gołaś

Czytaj więcej...

Przedszkolaki z wizytą u strażaków.

"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

 

 

     Jak ważną rolę w każdej społeczności pełnią strażacy nikogo nie należy przekonywać, tym bardziej przedszkolaków. Wielu z nich podczas codziennych rozmów deklaruje, że w przyszłości zostanie strażakiem i będzie nieść pomoc ludziom będących w niebezpieczeństwie.

To Strażacy zawsze jako pierwsi  niosą pomoc podczas pożarów, powodzi oraz wypadków na drodze. Ich praca  jest bardzo niebezpieczna ale i bardzo potrzebna. Narażają swoje życie, aby pomagać innym. Dzięki nim możemy czuć się bezpiecznie.

 

Czytaj więcej...

DZIEŃ DZIECKA

"Dajmy dzieciom słońce, dajmy dzieciom miłość,

dajmy dzieciom radość,żeby łez nie było"

                                                                                                              Wanda Chotomska

                                          

"Dzień Dziecka" to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków, choć w tym roku szkolnym obchodzony wyjątkowo 4 czerwca. Sala przedszkola zamieniła się w namiot cyrkowy, ustrojony w girlandy i kolorowe balony a wszystkie dzieci zostały zaproszone na "Bal klaunów". Już na wstępnie każdy uczestnik zabawy otrzymał od zaproszonych gości czapkę klauna, choć trzeba przyznać iż rodzice przygotowali dzieci na tą wyjątkową uroczystość i pięknie poprzebierali swoje pociechy. Dwa klauny zaproszone przez panią dyrektor Beatę Migacz zapewniły dzieciom dzień pełen wrażeń , emocji, radości i zadowolenia.

Czytaj więcej...

 Dzień Mamy w naszym przedszkolu

Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar,
 
płacze, a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska.
J. I. Kraszewski

26 maja Dzień Matki- to najpiękniejsze i najbardziej osobiste święto w roku.

Matka to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia , wierności i przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne.

Matka. To jedno słowo ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są zawsze najpiękniejsze, niczym nie zmącone wspomnienia z najwcześniejszego dzieciństwa, nasze pierwsze radości , troski, marzenia, tęsknoty. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to , że dała mu największy skarb- życie. Wdzięczność tę wyrażamy w różnych postaciach: miłości,  codziennym szacunku i dowodach wiernej pamięci w dniu Jej święta.

W tym dniu , wszystkie mamy obdarzone są szczególnymi dowodami miłości.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE AUTORSKIE Z DOROTĄ GELLNER

 W minionym tygodniu nasze przedszkole odwiedziła wybitna pisarka rymowanych bajek dla dzieci, autorka wielu tekstów piosenek
oraz laureatka "Orderu Uśmiechu" Pani Dorota Gellner.

Czytaj więcej...

 Warsztaty ceramiczne w naszym przedszkolu - 
ceramiczne wariacje.

 

Ceramika - co to jest? W rozumieniu tradycyjnym, tworzywa i wyroby otrzymywane w wyniku wypalenia odpowiednio uformowanej gliny. Nazwa tych wyrobów wywodzi się z greckiego określenia keramikos, które pochodzi z kolei od słowa keramos - ziemia, glina. Obecnie przez ceramikę rozumie się wszystkie tworzywa i wyroby nieorganiczno - niemetaliczne, w trakcie otrzymywania których istotnym procesem jest obróbka cieplna w temperaturze powyżej kilkuset stopni Celsjusza.  Historia ceramiki sięga ery paleolitu. Najstarsze znalezione wyroby datuje się na 13 tys. Ceramikę wytwarzali już Grecy. Na terenie Polski ceramika stosowana jest od ok. 7,5 tys. lat.

Czytaj więcej...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI 2018

Dzień Ziemi lub też Międzynarodowy Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Idea obchodów Dnia Ziemi w tym dniu została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona.
Wiele krajów obchodzi Dzień Ziemi zgodnie z proklamacją ONZ w dniu równonocy wiosennej, która przypada 20 lub 21 marca. Dodatkowo ONZ wyznaczyło datę 22 kwietnia jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.
Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie.
W naszym przedszkolu od lat staramy się rozwijać u dzieci postawy proekologiczne organizując m.in. imprezę z okazji Dnia Ziemi. W tym roku Dzień Ziemi przypadł w niedzielę, dlatego obchody tego święta zorganizowaliśmy już w piątek  -  20.04.2018 r.

Czytaj więcej...

 Spotkanie z "Baśniową Kapelą"

 

Jak ważna jest ochrona przyrody wie już każdy przedszkolak. Dbałość o utrzymanie czystości  zasobów leśnych, wodnych, glebowych i powietrza jest niezmiernie potrzebna. Ludzie na całym świecie borykają się z problemem gwałtownych burz, osypiskami ziemnymi spowodowanymi ingerencją człowieka w rejony zagrożone tego typu zjawiskami, olbrzymimi pożarami i zniszczeniami terenów leśnych na skutek huraganów, coraz powszechniejszym smogiem, suszą, czy tsunami. Wielcy tego świata próbują w takich momentach szukać rozwiązań zaistniałych problemów, debatują jak w przyszłości nie dopuścić do ludzkiej tragedii, która zjawiskom tym towarzyszy.

Czytaj więcej...

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

 

"Zdrowie dla wszystkich" to hasło Światowego Dnia Zdrowia obchodzonego 7 kwietnia 2018 r. Od ponad siedemdziesięciu lat ta wizja przyświeca działalności Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która powstała na kanwie przekonania, że wszyscy ludzie powinni móc korzystać z
prawa do najwyższego możliwego poziomu zdrowia.
 
Jak ważne jest bezpieczeństwo i zdrowie przedszkolaki w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Goczałkowicach -  Zdroju wiedzą od dawna. Przez cały rok szkolny nauczyciele i cały personel starają się utrwalać, wzbogacać i wcielać w życie wiadomości i umiejętności dzieci związane z prawidłową higieną ciała, właściwym odżywianiem, zdrowym trybem życia i bezpieczeństwem.

Czytaj więcej...

                                                                                                        
  20.03.2018r. przedszkolaki w z wszystkich grup uczestniczyły w uroczystości z okazji powitania wiosny. Dzieci przyszły w tym dniu ubrane w kolorze zielonym. Gospodarzami imprezy były "Pszczółki".

Czytaj więcej...

FABRYKA KREATYWNOŚCI - "BIO-ZAKRĘCENI"

 

    12.03.2018 r. przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych wzięły udział w warsztatach eksperymentalnych pt. "Bio - Zakręceni" zorganizowanych przez Fabrykę Kreatywności.

Misją Fabryki Kreatywności jest zaprzyjaźnienie dzieci z naukami ścisłymi, udowodnienie, że chemia, biologia, czy fizyka nie musi być wcale nudna, a wręcz przeciwnie, może zachwycać, dostarczać rozwiązań dla wielu codziennych problemów, wreszcie dawać wiele radości podczas obcowania z poszczególnymi zagadnieniami, szczególnie, gdy są one tłumaczone za pomocą praktycznych doświadczeń doprawionych odpowiednią ilością humoru.

Czytaj więcej...

Copyright © 2013 Przedszkole nr 2 Goczałkowice-Zdrój