^Powrót na górę
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
  
  
  

Ostatnie Wydarzenia

 Magia żywego kontaktu z aktorem podczas przedstawienia

"LOKOMOTYWA PANA TUWIMA" 


       W piątek 24 marca 2017 r. nasze przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych miały przyjemności obejrzeć przedstawienie w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia pt. ,"Lokomotywa Pana Tuwima". Była to mądra, dowcipna interpretacja najpopularniejszych wierszy Juliana Tuwima, min. "Słoń Trąbalski", "Zosia Samosia", "Pan Hilary", "Pan Maluśkiewicz", "Ptasie radio". Przewodnikiem w tej podróży był wyjątkowy konduktor- zabawny, utalentowany i bardzo dobrze zorientowany w tym, jak uatrakcyjnić pasażerom oczekiwanie na przyjazd pociągu 

      Dzieciom szczególnie spodobała się inscenizacje w oparciu o "Rzepkę",  tym bardziej, że miały możliwość  wcielenia się w rolę aktorów i wystąpienia   na scenie, podczas pomocy staruszkowi w wyciągnięciu dorodnej rzepki.
    Udział w przedstawieniu był bardzo dobrym, pełnym humoru sposobem zainteresowania naszych milusińskich  literaturą i czytelnictwem, tym bardziej, że na koniec odbyła się krótka lekcja teatralna poprowadzona przez aktorkę - odtwórczynie jednej z ról w spektaklu.

      Dzieci świetnie się bawiły i zapewne chętnie obejrzą następne przedstawienia przygotowane przez aktorów tego teatru, które już zostały wpisane w kalendarz imprez kulturalnych przyszłego roku szkolnego.                                                                                              

Copyright © 2013 Przedszkole nr 2 Goczałkowice-Zdrój