^Powrót na górę
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
  
  
  

Ostatnie Wydarzenia

MAMA I TATO MAJĄ SWOJE ŚWIĘTO - RODZINNE SPOTKANIA Z TEATREM

"Bo to jest w dzieciach najpiękniejszą cnotą,

gdy trudy dla rodziców ponoszą z ochotą"

Sofokles

            Dom to najważniejsze miejsce dla każdego człowieka. Tu tworzy się rodzina, najpiękniejsza wspólnota życia i miłości. W przedszkolu zwracamy uwagę dzieci na okazywanie szacunku najbliższym członkom rodziny. W naszej placówce organizuje się uroczystości z udziałem zaproszonych gości: babć, dziadków, mam, tatusiów. Dzieci podejmują trud nauki wierszy, piosenek, przygotowują upominki i laurki, wszystko po to, aby podziękować za miłość, opiekę i wychowanie. 

W tym roku szkolnym postanowiłyśmy uczcić wspólnie Święto Mamy i Taty. Nasze przedszkolaki, zaprosiły swoich kochanych rodziców do sali Urzędu Gminy, gdzie odbyły się uroczystości z okazji ich święta. Dzieci zamieniły się w aktorów i pod okiem swoich opiekunów przygotowały spektakle teatralne.

W dniach 20 i 22 maja, gdy nadeszła godzina 10.30 wszyscy rodzice, ku radości swoich pociech zgromadzili się w sali. Pani Dyrektor serdecznie powitała naszych gości, po czym dzieci zaprosiły swoje mamy i tatusiów do obejrzenia bajek.

20 maja, dzieci  z dwóch grup -  "Sowy" i "Wiewiórki", wystawiły przepiękną bajkę: "Kopciuszek".

"Bardzo dawno, może przed wiekiem,

przed dwoma wiekami czy trzema.

W pewnym królestwie dalekim, którego dzisiaj już nie ma

i na mapie go znaleźć nie można

mieszkała wdowa zamożna ..."

Mali aktorzy świetnie odnajdowali się na scenie wśród wyszukanych dekoracji oraz rekwizytów i doskonale odtwarzali swoje role. Pięcioletni Kopciuszek zamiatał podłogę, wycierał kurze i dogadzał wybrednym siostrom, które piłowały paznokcie i nacierały kremem dłonie, aby nie uszkodzić swoich delikatnych paluszków. Punktem kulminacyjnym był oczywiście bal, na którym dwórki i dworzanie tańczyli ubrani w stroje, misternie przygotowane przez rodziców. Bal przerwało bicie zegara i ucieczka nieznanej panny. Dziewczynka odtwarzająca rolę Kopciuszka miała nie lada zadanie,  ale poradziła sobie z tym rewelacyjnie. Oczywiście wszystko dobrze się skończyło. Na zakończenie przedszkolaki w formie wierszyka złożyły  życzenia , a następnie każde dziecko zaprosiło rodziców do wspólnego tańca  na balu Kopciuszka.

            22 maja sala Urzędu Gminy zamieniła się w kolorową łąkę, na której można było zobaczyć uśmiechnięte kwiaty, wesołe biedronki, zwinne motyle, skaczące żabki, dostojne bociany, zajączka i sowę. Uwagę przykuwał duży otoczony pszczołami ul i królowa matka siedząca na tronie. "O pszczółce co szczęścia szukała" to spektakl opowiadający o pszczółce, która była smutna, gdyż cały czas musiała pracować w ulu. Obserwując inne stworzonka mieszkające na łące zapragnęła też pływać w stawie tak jak szczęśliwa żabka, jeść marchewkę jak zajączek łakomczuszek, wygrzewać się na kwiatach jak leniuszek motylek. Jej smutek zauważyła zatroskana królowa matka, więc zezwoliła na opuszczenie ula i szukanie szczęścia. Jednak nasza główna bohaterka, nie potrafiła pływać, nie smakowała jej marchew, a leniuchowanie też jej szczęścia nie dało. Dzięki wskazówkom sowy wróciła z bukietem kwiatów do domu, gdyż  okazało się że: 

"..Szczęście leży blisko ciebie,

           pszczółko moja miła.

           W twoim ulu się znajduje,

           to twoja rodzina.."

Podczas przedstawienia, w którym występowały najmłodsze i najstarsze przedszkolaki prócz recytacji wyuczonych ról, dzieci dużo tańczyły i śpiewały. Na zakończenie zaprosiły do piosenki finałowej wszystkich gości.

Każdy przedszkolak, zaprezentował umiejętności gry na scenie i ujawnił swoje zdolności przed dużą publicznością. Dzieci poczuły się bardzo ważne i wyjątkowe, a rodzice czuli dumę, że ich pociechy spisały się tak świetnie, potrafiły się razem zgrać i sprawdzić w roli aktora. Przedstawienia dostarczyły moc niezapomnianych wrażeń i wzruszeń najbliższym, a samym dzieciom dały wiele radości i zadowolenia. Dla naszych podopiecznych imprezy te były znakomitą okazją, aby pochwalić się swymi talentami: muzycznym, plastycznym, recytatorskim i tanecznym. Przygotowanie takich spektakli w wykonaniu dzieci w wielu 3,4,5,6 lat jest wielkim osiągnięciem i efektem wielu godzin prób i pracy. W każdym przedstawieniu brało udział około 50 dzieci, więc zgrać tak wielki zespół to ogromna sztuka - mamy zdolne i wyjątkowe przedszkolaki!!! Wszystkim osobom uczestniczącym w przygotowaniach należą się duże brawa i gratulacje, a w szczególności naszym małym aktorom.

            Te wyjątkowe chwile z pewnością na długo pozostaną w pamięci - zarówno rodzicom  - szczęśliwym i dumnym ze swych pociech, jak i dzieciom, których trud i zaangażowanie, jakie włożyły w przygotowanie uroczystości zostały tak miło i szczerze przyjęte.

                                           nauczyciele -  Małgorzata Władarz, Edyta Smejkal

                                                                                           
Oto kilka opinii i wypowiedzi naszych gości:

"Dzień Rodziny" w przedszkolu, to święto na które czekaliśmy wspólnie z córką, zakreślając dni w kalendarzu. Julia trzymała w sekrecie wszystkie atrakcje, które przedszkolaki przygotowały. Nie chciała zdradzić rąbka tajemnicy. W końcu nadszedł wielki dzień?. Jak weszłam na salę Urzędu Gminy byłam zaskoczona przepiękną dekoracją i strojami przedszkolaków. Wszystko wyglądało uroczyście i jeszcze miłą atmosferę dopełniały uśmiechy dzieci, które witały swoich rodziców. Teatrzyk, który mogłam zobaczyć pokazał zdolności przedszkolaków, uśmiechy i zawstydzenie obrazowały ich wielkie zaangażowanie. Czułam się dumna, wzruszona i szczęśliwa jak widziałam, że córka przełamuje bariery stresu i występuje w przedstawieniu dla rodziców - najpiękniejszy prezent jaki mogłam dostać z okazji "Dnia Matki".  

Mama  Julki

                                                                                                                                       "Bardzo dziękuję za możliwość obejrzenia tego przedstawienia. Poza wieloma walorami artystycznymi, to dziecięce, często nieporadne zaangażowanie w imprezę, wywoływało uśmiech na twarzach wszystkich zgromadzonych. A w nas rodzicach, rosła radość, duma i zadowolenie."

Tata Sławosza

                                                                                                            
            "W tym roku w naszym przedszkolu "Dzień Mamy" był również "Dniem Taty"  i muszę przyznać, że to fantastyczny pomysł. Na tą okazję nasze pociechy wraz z nauczycielkami przygotowały przedstawienie "O pszczółce co szczęścia szukała". Byłam pod ogromnym wrażeniem, ile trudu i pracy wszyscy włożyli w organizacje tego dnia. Nasze dzieci bez zająknięcia odgrywały swoje role, śpiewały piosenki. Myślę, że scena w sali Urzędu Gminy na swoich "deskach" do tej pory nie gościła tak wspaniałych artystów. Nas rodziców rozpierała duma i zachwyt, wszyscy z uwagą słuchaliśmy występów, ale też w ruch poszły aparaty fotograficzne, telefony komórkowe i kamery, aby zatrzymać na dłużej te magiczne chwile. Kochane dzieci, drodzy nauczyciele dziękujemy Wam za ten dzień - "Dzień Mamy i Taty."                                                                                                                  Mama Amelki                                   

    Występ w wykonaniu dzieci z okazji Dnia Mamy i Taty był źródłem wielu ciepłych przeżyć i  myślę , że sprawił wszystkim rodzicom ogromna radość i wzruszenie. Przygotowana scena , oprawa muzyczna  i cały występ dzieci   , ich wzruszające , dojrzałe zachowanie , godne prawdziwych artystów , dostarczały nam  wszystkim  mnóstwo niezapomnianych wrażeń estetycznych  i  artystycznych. Jesteśmy dumni z naszych dzieci , które udowodniły brawurowym występem profesjonalne przygotowanie. Ten występ zapadnie zapewne na długo w naszej - pamięci i sercu. Tych umiejętności, które prezentowały dzieci podczas spektaklu z wielką odpowiedzialnością, ale zarazem swobodą i radością, nie powstydziliby się zawodowi artyści , a wszystko to za sprawa Grona Pedagogicznego , które włożyło trud i zaangażowanie w przygotowanie pociech do występu , za co Serdecznie  dziękujemy.

 Mama Błażejka

 

  W dniu 20-05-2015r. uczestniczyliśmy wraz z mężem w przedstawieniu  pt. "Kopciuszek",  wystawianym przez dzieci  grup starszych i średnich Przedszkola Nr 2. Przedstawienie adresowane było do rodziców z okazji zbliżających się  Dnia  Mamy i Dnia Taty. Przygotowania trwały od dłuższego czasu w przedszkolu , dzieci przejęte wyznaczona rolą powtarzały również w domu swe kwestie. Wspaniale wyrecytowane wierszyki , zaśpiewane piosenki , zainscenizowane treści wzruszały nas bardzo i myślę wszystkich zgromadzonych, dumnych ze swych pociech rodziców. Pragniemy ogromnie podziękować naszym małym artystom oraz Paniom za włożony trud w przygotowania.

Mama Antka

 

  Wzruszającym  wydarzeniem dla nas był  Dzień Matki i  Ojca , który przygotowały Dzieci , pod kierunkiem Nauczycieli. Wspaniałe było to, że mogli przyjść oboje i zobaczyć swoją pociechę na scenie. Obserwowaliśmy z mężem naszego syna z wielką dumą, ale była to okazja do zobaczenia jak dziecko funkcjonuje w grupie i jak sobie  radzi ze stresem. W dzisiejszych czasach - takie chwile są  bardzo cenne i pozostaną na długo w naszej pamięci  i  naszego syna - za co serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom.

Mama Piotrusia

Copyright © 2013 Przedszkole nr 2 Goczałkowice-Zdrój