^Powrót na górę
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
  
  
  

Ostatnie Wydarzenia

 DZIEŃ DZIECKA

"Dajmy dzieciom słońce, dajmy dzieciom miłość,

dajmy dzieciom radość,żeby łez nie było"

                                                                                                              Wanda Chotomska

                                          

"Dzień Dziecka" to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków, choć w tym roku szkolnym obchodzony wyjątkowo 4 czerwca. Sala przedszkola zamieniła się w namiot cyrkowy, ustrojony w girlandy i kolorowe balony a wszystkie dzieci zostały zaproszone na "Bal klaunów". Już na wstępnie każdy uczestnik zabawy otrzymał od zaproszonych gości czapkę klauna, choć trzeba przyznać iż rodzice przygotowali dzieci na tą wyjątkową uroczystość i pięknie poprzebierali swoje pociechy. Dwa klauny zaproszone przez panią dyrektor Beatę Migacz zapewniły dzieciom dzień pełen wrażeń ,
emocji, radości i zadowolenia.

Przedszkolaki bawiły się wspaniale, bo zabawa była świetna. Wszystkie grupy w kolorowym korowodzie prezentowały swoje stroje a brawom nie było końca. Spotkanie obfitowało w liczne atrakcje. Oprócz tradycyjnych zabaw i tańców przy znanych dzieciom piosenkach, przedszkolaki brały udział w szeregu konkurencjach związanych ze sztuką cyrkową. Tak więc: kręciły talerzami na patykach, chodziły po linie a nawet na szczudłach. Każdy śmiałek, a trzeba przyznać, że konkurencje do łatwych nie należały, otrzymywał słodką nagrodę w postaci cukierka. Prowadzące w zabawowy i ciekawy sposób potrafiły zainteresować dzieci i przekazać im opowieści i ciekawostki cyrkowe. Przedszkolaki dowiedziały się o funkcjonowaniu cyrku i życiu cyrkowców. Poznały wiele nowych zwrotów z zakresu sztuki cyrkowej.   
 
Nie zabrało również słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci - galaretki w różnych smakach z bitą śmietaną i rurką oraz soczku. 
 
Dzieci każdego dnia otrzymują wiele miłości i serca od rodziców i nauczycielek, jednak w dniu ich święta było widać, że czuły się naprawdę wyjątkowo. Można było to zauważyć po minach, gdyż uśmiech nie schodził z ich twarzy. Mamy nadzieję, że te wyjątkowe chwile pozostaną w wspomnieniach na długo.
 
                                                                                                   Edyta Smejkal
 
   
 
Copyright © 2013 Przedszkole nr 2 Goczałkowice-Zdrój