WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia 9.06.2015r. przedszkolaki z wszystkich grup pojechały na wycieczkę do Rodzinnego Parku Atrakcji w Rybniku, gdzie czekało je -jak sama nazwa wskazuje -  wiele atrakcji i niespodzianek.

Po przekroczeniu bramy dzieci znalazły się w Parku Dinozaurów.  Zamieszkało  tam kilkadziesiąt dinozaurów naturalnej wielkości. Jakież było zdziwienie przedszkolaków, kiedy okazało się, że po wielu milionach lat te olbrzymie stworzenia powróciły do życia - część z nich poruszała się i wydawała odgłosy.

W oryginalnej scenerii parku, wśród prehistorycznych zwierząt i bajkowych postaci znajduje się wiele urządzeń i gier. Uczestnicy wycieczki mieli  możliwość skorzystania z wielu z nich - zabawy na fantazyjnych placach zabaw, jazdy kolejką "Brzydkie kaczątko" oraz karuzelą "Ośmiornica",  huśtania w "Łodzi pirackiej". Dużym powodzeniem cieszył się "kulig" - jazda za małym traktorem z doczepionymi "saniami" na kółkach krętymi uliczkami parku.

Rodzinny Park Atrakcji to również Bajkowa Kraina. Nasze dzieciaki zobaczyły najprawdziwszy dom na kurzej nodze, zajrzały do chaty z piernika, przywitały się z Babą Jagą, weszły do smoczej jamy, spotkały Jasia i Małgosię, Czerwonego Kapturka, Kota w Butach i wiele innych bohaterów bajek, wierszy i legend.

Przedszkolaki miały również możliwość swobodnej zabawy pośród postaci zwierząt zamieszkujących ZOO i gospodarstwo domowe. Wszystkie te aktywności bardzo cieszyły naszych najmłodszych podopiecznych, dostarczyły im wiele radości i wrażeń. Kiedy zmęczone i głodne zasiadły do   posiłku , w mig zniknęły wszystkie  smakołyki.

Wyprawa do Rodzinnego Parku Atrakcji to rekreacja, aktywny wypoczynek, fascynująca przygoda i świetna zabawa dla całej rodziny.

Aleksandra Kołodziejczak