Teatr w przedszkolu - "Bór i Gaik"

27 września do naszego przedszkola zawitał teatr BAJKOTEKA z Krakowa. Aktorki zaprezentowały dzieciom przedstawienie pt. "Bór i Gaik", wcielając się w role tytułowych postaci.

Była to opowieść o dwóch skrzatach, wnuczku Gaiku i jego dziadku Borze, którzy bawiąc przekazali dzieciom treści związane z ochroną przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób należy dbać o przyrodę, jak trzeba zachowywać się w lesie, że należy szanować rośliny i zwierzęta, a szczególnie te chronione oraz gdzie wyrzucamy śmieci.

Dzieci w aktywny sposób uczestniczyły podczas spektaklu śpiewając wspólnie piosenki oraz ilustrując je ruchem, a także aktorki włączały przedszkolaki w fabułę przedstawienia zapraszając je na scenę.  Podczas spektaklu wszyscy świetnie się bawili i w zabawowy sposób doskonale zapamiętali to, co Bór i Gaik chcieli nam przekazać poprzez zabawę.