XI PRZEGLĄD MŁODYCH ARTYSTÓW

"TALENT DZIECI NIE ZNA GRANIC"

"W każdym dziecku kryją się zdolności,

siła wyobraźni i kreatywność,

trzeba je tylko ożywić, rozwijać i wspierać"

Muzyka towarzyszy nam przez całe życie. Dźwięki otaczają nas wszędzie i są jedną z podstawowych dróg twórczego osobistego rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i społecznego każdego człowieka. Muzyka wpływa na nasze uczucia i nastroje. Uspakaja nas i rozczula, bawi i raduje. Kształtuje gusty i łagodzi obyczaje. Budzi tęsknotę do piękna i dobra. Otacza nas barwami różnych instrumentów i pięknych głosów. Czyni życie piękniejszym. Uczy koncentracji, wytrwałości i odwagi. Daje przyjemność słuchania i satysfakcję wykonywania.

W edukacji przedszkolnej i szkolnej dzieci mają duży kontakt z muzyką ucząc się piosenek podczas zajęć, słuchając spokojnej muzyki, czy tworząc własne improwizacje podczas gry na instrumentach, a my nauczyciele staramy się uwrażliwiać dzieci na piękno muzyki oraz rozwijać ich talent wokalny i muzyczny. Obserwując naszych wychowanków zauważamy ich zdolności i predyspozycje muzyczne, wykorzystując je podczas różnorodnych uroczystości przedszkolnych. Przegląd Młodych Artystów jest jedną z takich imprez, które na stałe wpisały się w kalendarz naszego przedszkola i promują rozwój młodych talentów.

Dlatego 16 czerwca w Sali Gminnego Ośrodka Kultury już po raz XI odbył się Przegląd Młodych Artystów pod hasłem "Talent dzieci nie zna granic" zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 2 przy współpracy Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej.   W Przeglądzie udział wzięły dzieci z Klubu Maluszka, dwóch goczałkowickich Przedszkoli, uczniowie z klas I - III Szkoły Podstawowej oraz dzieci uczęszczające na zajęcia do POPP. Dla wielu małych artystów był to debiut na scenie, pierwszy śpiew do mikrofonu, i pierwsze gromkie brawa. Jednak dzieci doskonale poradziły sobie z tremą, nieśmiałością i przepięknie wykonały przygotowane utwory wokalne i instrumentalne. W tym roku po raz pierwszy gościliśmy na scenie dzieci wykonujące bardziej lub mniej znane utwory grając na fletach pod okiem pani Edyty Wrona, co uświetniło i urozmaiciło nasz tegoroczny Przegląd Piosenki.

Popisy młodych wykonawców oceniało szacowne Jury ,w którym zasiedli : dyrektor GOK-u pani Zofia Szołdra, Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 - pani Ewa Chojkowska, wokalistka i artystka pani Monika Mendrok- Mika, Kierownik Gminnego Zespołu Oświaty pan  Krzysztof Turoń, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola - Klubu Maluszka? pani Katarzyna Kanik oraz Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2- pani Beata Migacz.

Po zaprezentowaniu piosenek nastąpiła przerwa na słodki poczęstunek , a Jury udało się na obrady. Młodzi wykonawcy z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie werdyktu. Po przerwie głos zabrała dyrektor naszego przedszkola- pani Beata Migacz, która oznajmiła , że wszyscy wykonawcy zostali zwycięzcami . Każdy dostał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową.

Jak co roku nasz Przegląd uświetnił występ byłej wychowanki naszego przedszkola - pani Moniki Mendrok - Mika, która zaprezentowała dwa utwory, a jednym z nich była piosenka "Sercem patrz".

Organizatorzy pragną bardzo serdecznie podziękować opiekunom i nauczycielom  za przygotowanie dzieci do przeglądu. Dziękujemy również szanownym gościom, wykonawcom, całej publiczności. Pragniemy podziękować również dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury pani Zofii Szołdra za wypożyczenie sprzętu nagłaśniającego i za możliwość przeprowadzenia przeglądu w tak pięknej sali.

Tegorocznemu Przeglądowi Młodych Artystów towarzyszyła wystawa prac plastycznych naszych wychowanków, co świadczy o tym, że nasze przedszkolaki są utalentowane nie tylko muzycznie ale i plastycznie.

nauczyciel Publicznego Przedszkola nr 2

Agata Bajbuła