Teatr w przedszkolu - "Dwa skrzaty-dwa światy"

28 października gościliśmy w przedszkolu aktorów z teatru Kameleon z Krakowa. Aktorzy przygotowali dla nas przedstawienie pt "Dwa skrzaty - dwa światy". Był to spektakl o akceptacji, szacunku i tolerancji.

Dzieci zobaczyły historię dwóch krasnali - Milusia i Miłasi,  które wesoło żyły w swoim lesie, do dnia w którym przyjechał do nic...skrzat. Nikt nic o nim nie wiedział oprócz tego, że wygląda inaczej. Ma zielone włosy, szare, połatane ubranie. Jego śmieszny wygląd powodował, że nikt nie chciał się z nim bawić i wszyscy się z niego wyśmiewali. Takie zachowanie sprawiło, że skrzat czuł się samotnie i źle w nowym lesie. W dodatku splot przypadków sprawił, że został przedstawiony w złym świetle.

Ale jak to w bajkach bywa, dzięki pomocy przedszkolaków wszystko skończyło się szczęśliwie. W bajkowej scenerii, dzieci uczyły się, że nie wygląd i pozory powinny wpływać na naszą ocenę człowieka, lecz jego postawa i wartości.

Agata Bajbuła