"Żywienie na wagę zdrowia" -
spotkanie z Panią Intendent

1 grudnia odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z intendentką  - panią Mariolą. Celem spotkania było promowanie wśród dzieci zdrowego stylu  życia poprzez zdrowe odżywianie, zamiłowanie do sprawności ruchowej oraz poszerzanie wiadomości na temat co sprzyja, a co zagraża zdrowiu. Pani Mariolka, która ustala jadłospisy, podkreśliła, że posiłki w przedszkolu są urozmaicone, bogate w warzywa, owoce, produkty mleczne i witaminy, które mają bardzo duże znaczenie dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dzieci. Podczas spotkania dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia, wysłuchały wiersza "Witaminowe abecadło", zilustrowanego odpowiednimi obrazkami produktów spożywczych, bogatych w witaminy A, B, C i D. Rozmawiały także na temat produktów które szkodzą naszemu zdrowiu tj. słodycze, napoje gazowane, chipsy itp. Jak wiadomo nie tylko zdrowe odżywianie ma wpływ na nasze zdrowie. Bardzo ważny jest także aktywny pobyt na świeżym powietrzu i ruch. Dzieci wykazały się dużą znajomością spędzania wolnego czasu na podwórku m.in. przedszkolaki wymieniły spacery, jazdę na rowerze, gry w piłkę, zabawy na placu zabaw, zabawy na śniegu.  Następnie przedszkolaki rozmawiały kiedy należy myć ręce. Intendentka zademonstrowała dzieciom jak należy prawidłowo myć ręce z zachowaniem kolejnych etapów. Na zakończenie dzieci wykazały się również znajomością nakrywania do stołu, co sprawiło im dużo radości.

Temat zdrowego stylu życia nie był dzieciom obcy , gdyż wykazały się ogromną wiedzą podczas odpowiadania na pytania.

Agata Bajbuła