Święty Mikołaj w naszym przedszkolu

6 grudnia był dniem bardzo wyczekiwanym przez wszystkie dzieci. Powodem tego wyczekiwania był niecodzienny gość, jaki miał zawitać do naszego przedszkola - Św. Mikołaj.

Przedszkolaki z wszystkich grup spotkały się w jednej z sal aby tam czekać na przyjście Św. Mikołaja. Zanim to jednak nastąpiło dzieci wysłuchały historii o Św. Mikołaju, rozwiązywały zagadki o tematyce świątecznej i zimowej, utrwaliły sobie piosenki przygotowane specjalnie na tą okazję, a także wzięły udział w zabawach ze śpiewem w języku  angielskim, których to uczyły się od kilku tygodni. W końcu nadeszła długo oczekiwana chwila i Św. Mikołaj dotarł do naszego przedszkola, serdecznie witając się z wszystkimi dziećmi. Jak się okazało Mikołaj przybył do nas na piechotę, gdyż za oknem nie ma śniegu i jego renifery miały by problem aby uciągnąć tak ciężkie sanie. Na wstępie przedszkolaki zaprezentowały krótki program artystyczny przygotowany dla naszego gościa. Dzieci służyły mu także swoją pomocą trzymając jego pastorał. Zaproponowały mu również poczęstunek gorącą herbatką, aby się rozgrzał, ponieważ na dworze było zimno oraz podarowały mu sok malinowy aby był zdrowy cały rok. Po części artystycznej przedszkolaki chętnie podjęły dialog z Św. Mikołajem odpowiadając na pytania dotyczące historii Św. Mikołaja oraz jego miejsca zamieszkania. Każda grupa zaprezentowała przygotowaną piosenkę, co bardzo się Mikołajowi spodobało. Na zakończenie dzieci pozowały do wspólnego zdjęcia z tak wspaniałym gościem oraz podarowały Mikołajowi piękny świąteczny stroik. Kiedy dzieci rozeszły się do swoich sal czekały tam na nich prezenty od Św. Mikołaja, co sprawiło im wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

Opracowała Agata Bajbuła