Dzień Babci i Dziadka

Za te wszystkie spędzone razem chwile, wnuki składają swoim ukochanym dziadkom życzenia w dniu 21 i 22 stycznia.

Już od wielu lat Święto Babci i Dziadka stało się tradycją w naszym przedszkolu. W tym roku szkolnym obchodziliśmy go nico później, bo 3 i 4 lutego, ale za to każdy przedszkolak mógł zaprosić dwoje swoich ukochanych dziadków. Na wspólne świętowanie wykorzystaliśmy sale urzędu gminy, do której licznie przybyli zaproszeni przez dzieci goście.

Ich szczególną uwagę zwróciła przepięknie udekorowana sala, elegancko nakryte stoły oraz barwne stroje przedszkolaków.

3.02.2016r, jako pierwsze uczciły Dzień Babci i Dziadka dzieci z grupy "Sowy" i "Wiewiórki'. Ich występ składał się z okolicznościowych wierszy i piosenek oraz dwóch scenek teatralnych pt. "Opowiedz bajkę dziadku", a także "Babcia i wilk". Ponadto przedszkolaki z grupy "Sowy" wykonały wspólny taniec do melodii kujawiaka. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności teatralnych i wokalnych każde dziecko zachęciło zaproszonych przez siebie gości do wspólnej zabawy, którą znają dziadkowe z okresu swojego dzieciństwa - "Nie chcę Cię znać".
       4.02.2016r swoje babcie i dziadków  zaprosiły przedszkolaki z grupy "Pszczółki" i "Jeżyki". Na to szczególne spotkanie dzieci pod okiem swoich nauczycieli przygotowały przedstawienie oparte na znanej dużym i małym, starszym i młodszym bajce Juliana Tuwima pt. "Rzepka". Przedszkolaki z wdziękiem wcieliły się w role dziadka, który hodował rzepkę w ogrodzie, oraz babci i wnuczka, którzy chcąc wyrwać rzepkę z ziemi wzywali do pomocy znajdujące się w pobliżu zwierzęta. Wzruszeni dziadkowie z wielkim podziwem przyglądali się występom swoich wnucząt nagradzając ich gromkimi brawami. W oczach niektórych nawet zakręciła się łezka wzruszenia. Po obejrzeniu występów przedszkolaków zaprosiliśmy gości na słodki poczęstunek złożony z pysznych ciast domowego wypieku oraz kawy i herbaty.
        Z wielką radością patrzyliśmy na szczęśliwe i rozpromienione twarze dziadków i wnucząt. To były dwa naprawdę wyjątkowe dni, pełne zadowolenia, radości, uśmiechu i dumy.

Iwona Maśka