^Powrót na górę
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
  
  
  

Ostatnie Wydarzenia

   
          SPOTKANIE Z DIETETYKIEM W RAMACH

                ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA

      Nasze przedszkole podejmuje wiele inicjatyw mających na celu poszerzenie wiedzy naszych milusińskich o zasady zdrowego trybu życia oraz wyrabianie prozdrowotnych nawyków. W związku z tym, od początku roku szkolnego, realizujemy projekt "Mali odkrywcy" wzbogacony o scenariusze z zakresu zdrowego żywienia, wzięliśmy udział w konkursie "Klub Zdrowego Przedszkolaka", raz w miesiącu grupy opracowują z Panią intendentką dzienne menu (jedna grupa jeden dzień), a grupy starsze uczestniczą w zajęciach sportowych na hali GOCZUŚ
Poza tym zachęcamy do spacerów i zabaw na świeżym powietrzu oraz organizujemy zajęcia poświęcone tematyce prozdrowotnej, a wśród nich spotkanie z farmaceutą i pracownikiem służby zdrowia.
       6 kwietnia 2016 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie
z dietetykiem - Panią Grażyną Pająk. Nasz gość wyjaśnił dzieciom na czym polega praca dietetyka. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Poznały rodzaje diet i ich przeznaczenie, służące ludziom wykonującym różne zawody (baletnica, sportowiec...- wzmacniające kości, mięśnie), ale także służące osobom chorym dla poprawy zdrowia, czy malutkim dzieciom,  które piją wyłącznie mleko.
         W obecności gościa dzieci mogły wykazać się zdobytymi umiejętnościami i szeroką wiedzą na temat różnych produktów spożywczych. Zrobiły to w sposób zabawowy, kiedy "kupowały" zdrowe produkty, zażywały ruchu w zabawie ruchowej, czy wykonywały pod okiem gościa piramidę żywienia. Pani Grażyna tłumaczyła dlaczego należy i w jaki sposób ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Wyjaśniła dzieciom, że oprócz dobrego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna. W interesujący sposób omawiała produkty żywnościowe na kolejnych piętrach piramidy ? od tych najzdrowszych
i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu powinny się znaleźć w niewielkich ilościach. Wszystkie zgromadzone dzieci mogły prześledzić pracę wykonaną przez ich rówieśników i ją ocenić.
        Spotkanie umiliły dzieci z grup SOWY I WIEWIÓRECZKI przygotowanymi z tej okazji piosenkami i wierszykami. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki częstowały się przygotowanym wcześniej pysznym i zdrowym jabłuszkiem.
         W podziękowaniu za poświęcony nam czas oraz cenne rady dzieci wręczyły gościowi wiosenne kwiaty. 
                                                                         Anna Czernecka - Mac
 

Copyright © 2013 Przedszkole nr 2 Goczałkowice-Zdrój