^Powrót na górę
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
  
  
  

Ostatnie Wydarzenia

            "DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
           W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU NR 2"
       

Internet...
         Internet tworzą wszystkie komputery na całym świecie , które w danej chwili się z nim łączą.  Używa  go wiele dzieci i dorosłych. Łączą się z nim za pomocą różnych kabli , radia lub satelitów , krążących w Kosmosie. Dzięki internetowi komputer stał się dużo bardziej ciekawy. W Internecie możemy oglądać to, co inni ludzie chcą nam pokazać. Możemy też zbudować swoje własne miejsce - stronę www. Jedni ludzie coś tworzą i umieszczają w Internecie, żeby inni mogli się bawić, pracować i uczyć. Dzięki Internetowi możemy grać, oglądać filmy, słuchać muzyki. Możemy do osób, które znamy , pisać listy , rozmawiać z nimi jak przez telefon. Możemy ich nawet widzieć, a to dzięki kamerce podłączonej do komputera. W Internecie możemy robić wiele rzeczy bez wychodzenia z domu . Możemy oglądać piękne zdjęcia , poznawać dalekie kraje, zwiedzać muzea, a wszystko to dzięki Internetowi...

      Dzień Bezpiecznego Internetu to święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet". Celem ustanowienia takiego dnia było zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

       Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł w tym roku na dzień 11 lutego. W naszym przedszkolu obchodziliśmy ten dzień 10 lutego. Była to kolejna z akcji, przeprowadzanych w naszym przedszkolu, mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czyhają na nie w dzisiejszych czasach .

W ramach wspomnianych obchodów, dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki edukacyjne :"Tajemniczy przyjaciel",

    "Papla" , które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Filmy poprzedzone zostały pogadanką nauczycielek na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Przeprowadzono rozmowę na temat zalet i korzyści wynikających z korzystania z Internetu :  źródło informacji i wiedzy,  poznanie świata , łatwa komunikacja, zakupy, opłaty bankowe, gry, filmy, muzyka.

Dzieci w poszczególnych grupach,  dzięki włóczkowej sieci próbowały zrozumieć czym jest sam Internet tzw. SIEĆ   Natomiast wysłuchana  bajka :"Alicja w krainie-Internetu"  stały się początkiem do rozmowy na temat czyhających w sieci niebezpieczeństw.

Swoje przeżycia z zajęć dzieci odzwierciedliły w formie plastycznej : kolorowanie obrazka czy grupowa praca plastyczna o tematyce związanej z bezpiecznym Internetem. Dzieci otrzymały również plakietki :  
                                     "11.02.2020? DNIEM BEZPIECZNEGO INTERNETU".

W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy:
RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE !!!

Małgorzata Władarz

Nauczyciel Przedszkola Nr 2

 

Copyright © 2013 Przedszkole nr 2 Goczałkowice-Zdrój