Teatr w przedszkolu "Eliksir zdrowia"

W ramach realizacji rocznego planu pracy dotyczącego zagadnienia "SMAK ZDROWIA" -  promowanie zdrowego stylu życia, podnoszenie świadomości dzieci i rodziców w zakresie zdrowego żywienia i higieny, 13.04.2016r. nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Eliksir zdrowia" w wykonaniu aktorów teatru "Kalejdoskop".

Opowiedziana historia dotyczyła dalekiej krainy, którą władał bardzo bogaty Sułtan, a jego córką była Opuncja. Mieszkańców dawnej, dalekiej krainy charakteryzowało to, że byli bardzo otyli, ponieważ jedli co im się podobało: owoce w likierze, nigdy te zdrowe i świeże, śledzie w śmietanie, tłuste mięsa i słodycze..., aż pewnego dnia nad księstwo Sułtana nadeszły czarne chmury - Opuncja ciężko zachorowała i nie pomagały żadne zaklęcia i czary - mary. Jedyną nadzieją stał się przybysz z odległego kraju, który dzięki sprytnemu zabiegowi przywrócił Opuncji upragnione zdrowie. Przepis przybysza na poprawę zdrowia córki sułtana był prosty: codzienne spożywane zdrowych posiłków i ruch: "ma Opuncja cudowny, owocowy eliksir wypić na śniadanie, kiedy tylko wstanie, ma pałac okrążyć i przed 10.00 rano zdążyć". Wszystko dobrze się kończy... Opuncja odzyskuje upragnione zdrowie i zgrabną sylwetkę i wychodzi za mąż za przybysza z dalekiego kraju. Również wszyscy mieszkańcy księstwa Sułtana korzystają z rad przyszłego młodego następcy tronu i zaczynają się zdrowo odżywiać i zażywać ruchu, a Opuncja szczęśliwa przyrzeka: "obiecuję Ci mój brzuchu jeść warzywa i owoce, bo warzywa i owoce dają nadludzkie moce".

Przedstawienie wzbudziło wiele pozytywnych emocji w naszych małych widzach o czym świadczyły uśmiechy i gorące brawa. Nasze przedszkolaki kolejny raz będąc widzami teatru "Kalejdoskop" dobrze się bawiły i przyswoiły sobie w ciekawy sposób wiedzę z zakresu zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania.

Opracowanie :Iwona Maśka, Anna Szmajduch