MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

22.04.2016r. w naszym przedszkolu zorganizowana została uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Dzień Ziemi to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, które mają na celu promowanie postaw proekologicznych.

Nasze przedszkolaki bardzo aktywnie włączyły się w obchody święta Ziemi. Każda grupa przyszła w tym szczególnym dniu ubrana na inny kolor i tak grupa najmłodsza, "Jeżyki" ubrana była w kolorze zielonym , grupa "Pszczółek" na kolor niebieski, "Sowy" - żółty, a u "Wiewiórek" dominował kolor biały. Rozpoczęliśmy naszą uroczystość od oczytania telegramu od "Przyrody", z którego dowiedzieliśmy się, że "Matka Natura" potrzebuje naszej pomocy, bo z powodu coraz większej ilości zanieczyszczeń podupada na zdrowiu. Następnie dzieci uczestniczyły w zdaniach mających propagowanie ekologicznych działań. Segregowaliśmy śmieci do odpowiednich worków, odczytywaliśmy hasła, które miały na celu ochronę środowiska, odgadywaliśmy zagadki, a wszystkie te działania przeplatane były wierszykami, piosenkami i scenką o tematyce ekologicznej. Punktem kulminacyjnym całej imprezy, był pokaz mody ekologicznej. Wychowawczynie każdej z grup przygotowały po dwa stroje z materiałów wtórnych. Przy akompaniamencie skocznej muzyki małe modelki i model prezentowali się zjawiskowo. Oklaskom, śmiechom i brawom nie było końca. Trzeba przyznać, że panie wykazały się ogromną pomysłowością - jedne stroje były niezwykle wytworne, inne zaś przypomniały stroje przybyszów z innej planety, nie zabrało nawet projektu sukni ślubnej.

Akcji z okazji Dnia Ziemi towarzyszyła piękna pogoda, która pozwoliła naszym przedszkolakom na wyjście na podwórko i wesołą zabawę. Trzeba przyznać, że wszystko wspaniale się udało, a nasze dzieci uzupełniły swoją wiedzę na temat segregacji śmieci i na pewno w przyszłości będą świadomie dbały o naszą planetę.

Anna Szmajduch

Małgorzata Władarz