Przedszkolaki z wizytą u strażaków

"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

Jak ważną rolę w każdej społeczności pełnią strażacy nikogo nie należy przekonywać, tym bardziej przedszkolaków. Wielu z nich podczas codziennych rozmów deklaruje, że w przyszłości zostanie strażakiem i będzie nieść pomoc ludziom będących w niebezpieczeństwie.
To Strażacy zawsze jako pierwsi  niosą pomoc podczas pożarów, powodzi oraz wypadków na drodze. Ich praca  jest bardzo niebezpieczna ale i bardzo potrzebna. Narażają swoje życie, aby pomagać innym. Dzięki nim możemy czuć się bezpiecznie.
 Aby jeszcze dokładniej przybliżyć przedszkolakom rolę Ochotniczej Straży Pożarnej , w dniu 06.06.2018 r. zorganizowałyśmy wycieczkę do Remizy. Jej celem było poznanie specyfiki pracy strażaków , wyposażenia nowoczesnego wozu strażackiego oraz zasad zachowania się podczas grożącego nam niebezpieczeństwa.
Podczas spotkania, strażacy zapoznali naszych wychowanków z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową , rozmawiali z nimi na temat zachowania się podczas pożaru, burzy i wypadku. Dzieci od strażaków dowiedziały się , kiedy i w jaki sposób należy wezwać Straż Pożarną , użyć sygnału alarmowego oraz jaki numer należy wykręcić, wzywając wyżej wymienione służby -  998 lub 112. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie i ich wyposażenie. Przedszkolaki mogły nie tylko obejrzeć , ale również dotknąć wyposażenia pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Jednak najwięcej emocji wzbudziło  lanie wody z wężów strażackich.
Wszyscy uczestnicy wycieczki przez krótką chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy ,  przymierzając  hełm strażacki oraz mundur.
Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele radości i nie miały ochoty wracać do przedszkola.
Za ciepłe  i miłe spotkanie przedszkolaki podziękowały strażakom , wręczają im upominek- model wozu  strażackiego , wykonanego z masy solnej . Życzyły również bohaterom wytrwałości w codziennej, trudnej pracy .
Zadowolone , uśmiechnięte dzieci ze słodkimi upominkami od strażaków , wróciły do przedszkola, gdzie długo dzieliły się wrażeniami ze spotkania.
To była bardzo ciekawa, edukacyjna wycieczka , która na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

Zredagowały:

Iwona Maśka