SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ W RAMACH
"TYGODNIA BIBLIOTEK"

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8 - 15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania  i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.Czym  jest Biblioteka?

To już nie tylko miejsce wypożyczania książek, ale także różnorodna oferta dostosowana do potrzeb użytkowników, umożliwiająca kontakt z wiedzą, nauką, literaturą, nowymi mediami.

Hasło Tygodnia Bibliotek 2016 brzmi:  "Biblioteka inspiruje". Nowoczesność bibliotek, ich atrakcyjna oferta edukacyjno-kulturalna i swobodniejsze zasady korzystania ze środków przekazu zapewniają dobry klimat do rodzenia się ciekawych pomysłów. Dlatego w bibliotece tworzy się, ciekawie spędza czas i poszerza horyzonty; jednym słowem - biblioteka inspiruje.

Organizatorami obchodów Tygodnia Bibliotek w Goczałkowicach - Zdroju  jest  Gminna Biblioteka Publiczna wraz  Ośrodkiem Kultury.

Gminna  Biblioteka Publiczna w  Goczałkowicach - Zdroju zainspirowała zatem swoich czytelników do wspólnej zabawy i czytania, organizując wiele atrakcji związanych z książką.

Jedną  z atrakcji  była wizyta Teatru "Kwadryga" z Bielska - Białej w naszym przedszkolu, ze spektaklem  pt: "Dwie Dorotki". Bajka opowiada o wdowie, która ma córkę i pasierbicę. Własna córka rozpieszczona i leniwa, pasierbica zaś bardzo pracowita. Spektakl uczy, że człowiek dobry, uczynny i pracowity w przeciwieństwie do leniwego i chciwego, może być szczodrze wynagrodzony przez los.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły  w spektaklu. Na zakończenie miały okazję  z bliska przyjrzeć się, a nawet dotknąć rekwizytów.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie na ręce Pani Marty dzieci złożyły podziękowania.

Dzięki bajkom i opowiadaniom przedszkolaki rozwijają wyobraźnię, uczą się prawidłowej mowy. Książki pozwalają odróżnić dobro od zła, uczą jak postępować i czego się wystrzegać, pełnią również rolę rozrywkową i relaksacyjną. Dlatego Drodzy Rodzice, zapraszamy do Biblioteki...........

Anna Szmajduch

Małgorzata Władarz