TEATR W PRZEDSZKOLU - "PRZYJAŹŃ TO SKARB"

12.09.2016 r. przedszkolaki miały okazję zobaczyć przepiękną pouczającą  historię niezwykłej przyjaźni. W przedstawieniu brały udział leśne postacie: lis, borsuk, wiewiórka, zajączek, sowa i jak to w bajkach bywa skrzat. Lis jak to lis - podły charakter: rozrabiaka, kłamca, bałaganiarz, psotnik i żartowniś, był uosobieniem zła, natomiast pozostałe postaci - uosobieniem dobra. Przedszkolaki dowiedziały się, że każdy zasługuje na drugą szansę i należy słuchać głosu swojego serca, bo ono zawsze prawdę Ci powie.

Aktorzy zachęcali dzieci do czynnego udziały w przedstawieniu, tak więc rola elfów została powierzona naszym przedszkolakom. Wszyscy widzowie wraz z bohaterami uczestniczyli w wyprawie po złoto: maszerowali, biegali, przechodzili przez zarośla, obserwowali otoczenie, chowali się po krzakach, trzymali kciuki za powodzenie wyprawy. Nasi podopieczni musieli wykonać trzy zadania:

1. Nauczyć się współpracować z innymi.
  2. Opanować "KODEKS PRZYJAŹNI", który mówi że:
  • należy być radosnym, wesołym i cieszyć się,
  • należy pocieszać smutnych i być wrażliwym,
  • należy innym wybaczać i nie gniewać się,
  • należy innym pomagać, gdyż: PRAWDZIWYCH PRZYJACIÓŁ POZNAJE SIĘ W BIEDZIE.
  1.  Nauczyć się zaufania, bo jest bardzo ważne w życiu.

Morał bajki:

NAJWIĘKSZYM SKARBEM NA ŚWIECIE JEST PRZYJACIEL.

Na zakończenie spektaklu można było usłyszeć gromkie:

NA CZEŚĆ PRZYJAŹNI ? HIP, HIP, HURA !!!
                                                     opracowała Edyta Smejkal