TEATR W PRZEDSZKOLU - "WYPADKI KRZYSIA NIEMĄDREGO"

18.10.2016 r. przedszkolaki brały udział w przedstawieniu teatralnym "Wypadki Krzysia niemądrego". Dwie główne postaci: Krzyś i jego papuga odbyły wraz z dziećmi kilka bardzo pouczających przygód, podczas których poznały wiele ciekawych osobowości.

Pan doktor Józef Strzykawka zapoznał naszych podopiecznych ze stetoskopem, termometrem, receptą, zastrzykiem, pojęciem diety. Ukazał przedszkolakom wartość zdrowego odżywiania i konsekwencję zjadania dużej ilości słodyczy.

Na przykładzie spotkania z tygrysem dzieci dowiedziały się, że nie wolno podchodzić do nieznajomych zwierząt.

Pan Wiesław Płomienny - mistrz strażacki, przypomniał i utrwalił dyżurny numer straży pożarnej oraz przestrzegał przez zabawą urządzeniami elektrycznymi, zapałkami czy majstrowaniem przy kontakcie. Nasi podopieczni wiedzą że, dzieci bawią się tylko zabawkami.

Pan Jan Obcy uzmysłowił przedszkolakom, że obcym nie należy wierzyć i nie wolno wpuszczać ich do domu.

Aktorzy zachęcali dzieci do czynnego udziały w przedstawieniu, tak więc role asystenta lekarza czy ochotników - strażaków została powierzona naszym przedszkolakom.

Morał bajki:

ZAWSZE NALEŻY BYĆ OSTROŻNYM!!!

Na zakończenie spotkania aktorzy zachęcali wszystkich do czytania książek, gdyż z nich można się dużo dowiedzieć i nauczyć.

"Telewizor i komputer niech pokrywa się kurzem, a ty odbywaj codziennie, wyobraźni podróże".

opracowała Edyta Smejkal