^Powrót na górę
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
  
  
  

Ostatnie Wydarzenia

 

Starszaki w bibliotece

            W piątek - 4 listopada 2016 roku, jak również we wtorek - 8 listopada 2016 roku, przedszkolaki trzech grup starszych z naszego przedszkola odwiedziły Bibliotekę w Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju.  

      Celem spotkań było przedstawienie roli biblioteki jako ciekawego miejsca w szkole, pełnego tajemnic i przygód czekających w książkach. Ale także rozwijanie zainteresowań czytelniczych jako nawiązanie do nowej podstawy programowej, która przewiduje naukę rozpoznawania i czytania liter, wyrazów, zdań. Nauka ta zaczyna się już podczas słuchania utworów czytanych przez rodziców, krewnych, nauczycieli. Zapoznawania z brzmieniem tekstu pisanego. Ale duże znaczenie ma także poznanie dzieci z literaturą poprzez spektakle teatralne, kiedy to przedstawienie dzieci mogą skojarzyć ze znanym utworem.  

            Po ciepłym powitaniu, starszaki zostały zapoznane z historią rozwoju książki od Średniowiecza, poprzez Odrodzenie, Oświecenie, wiek XIX, aż do czasów współczesnych. Forma prezentacji była bardzo ciekawa i zrozumiała dla dzieci w wieku przedszkolnym.

            Następnie, nasi milusińscy, zobaczyli scenkę poświęconą kłopotom postaci bajkowych wynikających z braku zainteresowania dzieci czytaniem bajeczek. Jedyną osobą, która mogła wyleczyć bohaterów bajek okazał się doktor Paj-Chi-Wo z Akademii Pana Kleksa. Znalazł lekarstwo na chorobę bajkowych postaci. Odebrał od przedszkolaków przyrzeczenie, że będą sięgać po bajeczki i bajkowi bohaterowie od razu poczuli się lepiej.

            Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie czekały naszych milusińskich. W konkursie, poświęconym popularnym bajkom, musieli wykazać się niemałą wiedzą. I poradzili sobie wyśmienicie! Na zakończenie były nagrody, oczywiście. Dzieci otrzymały kolorowe naklejki, słodkości oraz zakładki do książek. Będą miłą pamiątką z tego spotkania, które prowadziły starsze koleżanki z Koła Teatralnego. Gratulujemy pomysłu i odwagi. 

            Żegnając się, nasze przedszkolaki zostawiły w podziękowaniu książeczkę ze stronami dotykowymi, z której mogą korzystać dzieci słabowidzące lub niedowidzące. Za pomocą dotyku, wyczuwając różnorodne faktury materiałów, mogą uczyć się liczb.                                                                                                                              Do zobaczenia za rok.          

                                                                    Anna Czernecka - Mac

                                                  

Copyright © 2013 Przedszkole nr 2 Goczałkowice-Zdrój