XIV PRZEGLĄD MŁODYCH ARTYSTÓW
"ŚPIEWAJMY RAZEM"

Już po raz czternasty spotykaliśmy się na "Przeglądzie Młodych Artystów". Tegoroczny przegląd odbył się pod hasłem "Śpiewajmy razem".

Piosenka i śpiew stanowią podstawową formę umuzykalnienia młodego człowieka. Nauka piosenek pozwala rozwijać pamięć i uczy logicznego myślenia. Wzruszenia wywołane przez muzykę kształtują postawy moralne dziecka i jego pogląd na istotne wartości, ważne w kontaktach nie tylko z rówieśnikami, ale także z osobami dorosłymi. Wspólna zabawa z muzyką i piosenką pozwala na tworzenie interakcji społecznych, zbliża do siebie osoby uczestniczące w zabawie, uczy dzieci współpracy z innymi, zdyscyplinowania i odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale również całą grupę. To pozwala z kolei na kształtowanie takich cech charakteru jak opanowanie, koleżeńskość, uczynność czy wytrwałość. Dzieci biorące udział we wspólnym muzykowaniu stają się pewne siebie. Zabawa z muzyką pobudza wyobraźnię dziecka i jego twórcze myślenie.

Obserwując nasze przedszkolaki i uczniów szkoły zauważamy ich predyspozycje muzyczne. Ważne jest promowanie takich talentów, a "Przegląd Piosenki" jest do tego świetną okazją. W tym roku wystąpiło, aż 44 wykonawców w 16 występach. Oprócz uczniów Szkoły Podstawowej
nr 1, zaprezentowały się dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1, CETiR-u, a także Niepublicznego Przedszkola "Maja". Nasze przedszkole reprezentowali: Amelia, Dominika, Przemek w piosence "Razem", Małgosia, Zosia, Laura w utworze "Biedroneczki są w kropeczki",
Patrycja, Martyna i Staś - "Wiosenny deszczyk".

Popisy młodych wykonawców oceniało szanowne Jury, w którym zasiedli: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Goczałkowicach-Zdroju pani Zofia Szołdra, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 pani Ewa Chojkowska, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 pani Beata Migacz, a także pani Małgorzata Władarz, nauczyciel Publicznego Przedszkola nr 2.

Po zaprezentowaniu piosenek nastąpiła przerwa na słodki poczęstunek, a Jury udało się na obrady. Młodzi wykonawcy z niecierpliwością czekali na ogłoszenie werdyktu. Po przerwie głos zabrała dyrektor naszego przedszkola- pani Beata Migacz, która oznajmiła, że wszyscy wykonawcy zostali zwycięzcami. Każdy dostał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową.

My jako organizatorzy bardzo cieszymy się, że "Przegląd Młodych Artystów" na stałe wpisał się w kalendarz imprez. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy pięknie śpiewali, grali, tańczyli i wspaniale byli przebrani. Publiczności za miłą atmosferę, nauczycielom za przygotowanie dzieci do występów oraz wszystkim tym, którzy pomogli w organizacji
"XIV Przeglądu Młodych Artystów".

Anna Szmajduch

Agata Bajbuła