^Powrót na górę
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
  
  
  

Ostatnie Wydarzenia

Teatr w naszym Przedszkolu -
"Jak Krzyś pomógł rodzicom odzyskać czas"

17. 11. 2016 roku nasza sala przedszkolna po raz kolejny zmieniła się w salę teatralną, tym razem dzieci obejrzały spektakl "Jak Krzyś pomógł rodzicom odzyskać czas". Na wstępie zaproszeni aktorzy poprzez dialog prowadzony z naszymi podopiecznymi przypomnieli zasady zachowania się w teatrze. Były więc: próby śmiechu, nauka sygnałów i odpowiednich zachowań na nie, a gdy publiczność była już gotowa poprzez zamknięcie oczu przenieśliśmy się do prawdziwego teatru.

Bohaterem  przedstawienia był Krzyś, to typowe dziecko XXI wieku - nie ma rodzeństwa a rodzice nie mają dla niego czasu, ani w tygodniu, ani w weekendy. Chłopiec marzy o tym by tata się z nim bawił. Sam chciałby być jak ojciec i siedzieć ciągle przy komputerze. W końcu na odczepne rodzic obiecuje mu zakup sprzętu komputerowego. W pokoju Krzysia stoi bardzo duży kufer, w nim chłopiec trzyma ulubione przedmioty: krawaty taty - aby nie było mu smutno, gdy jest sam w domu; maskotkę - która zawsze mu towarzyszy, gdy czuje się samotny; klucz ? służący do odkręcania kół samochodowych, korona - dawno temu mama zrobiła mu ją na bal; koło od zepsutego roweru  - tata nie znalazł czasu, by mu go naprawić. Pewnego dnia, gdy jest sam w domu z kufra wydobywa się muzyka, gdy podnosi wieko, coś wciąga go do środka, a gdy udaje mu się wydostać, jest już w innym miejscu. Okazuje się, że kufer jest zaczarowany, a on przemieścił się do krainy "Królowej czasu", natomiast  wszystkie przedmioty z kufra bardzo się powiększyły, korona znalazła się na głowie króla a maskotka ożyła. Chłopiec dowiedział się od króla, że to "Królowa czasu" zabiera rodzicom czas, więc Krzyś zapragnął się z nią spotkać. Przy nagraniu magicznej muzyki w sali pojawiła się machina czasu oraz klatka w której zamknięta była maskotka Krzysia. Przy użyciu klucza nasz bohater uwolnił swoją przytulankę. Wspólne skandowanie "Uwolnij rodziców" spowodowało, że pojawiła się Królowa Czasu. Oznajmiła Krzysiowi, że rodzice chcą dużo pracować, gdyż chcą mieć wszystkiego coraz więcej i więcej.
Nasze przedszkolaki opowiadały naszym gościom jak chciałyby spędzać czas z rodzicami.

ODDAJ CZAS NASZYM RODZICOM!!!! - krzyczeli nasi podopieczni wspólnie z Krzysiem.  A pod wpływem tego skandowania machina czasu rozpadła się w drobny pył, natomiast bohater spektaklu przeniósł się znowu do swojego pokoju. Stwierdził, że cała ta historia to była jego wyobraźnia. Chociaż... Może to zdarzyło się naprawdę, gdyż rodzice chłopca po powrocie z pracy oświadczyli, że postanowili poświęcać mu więcej czasu. 

Aktorzy podczas trwania spektaklu cały czas angażowali naszych podopiecznych do czynnego udziału w przedstawieniu: dzieci naśladowały sowy, brały udział w zabawach ruchowych, uczyły się zaklęcia, rozwiązywały zagadki słuchowe, poiły słonia. Pomimo powagi tematyki przedstawienia na sali słychać było dużo śmiechu  i radości, ponieważ aktorzy posiadali niebywały dar rozśmieszana publiczności.

Morał bajki, tym razem dotyczy rodziców:

POŚWIĘCAJMY NASZYM DZIECIOM WIĘCEJ CZASU, ONE TEGO BARDZO   PRAGNĄ!!!                                                                                                                                                          opracowała Edyta Smejkal

Copyright © 2013 Przedszkole nr 2 Goczałkowice-Zdrój