"SPRINTEM DO MARATONU"

czyli wielkie bieganie

w Publicznym Przedszkolu nr 2

Przedszkolaki z grup "Sowy" i "Pszczółki" wzięły udział w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków - "Sprintem do maratonu". Jest to projekt zachęcający nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej w przedszkolu, a jego celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Zajęcia biegowe odbyły się w dwóch terminach 10.05.2019 r. i 17.05.2019 r. Pierwsze miały miejsce na hali sportowej "Goczuś", natomiast drugie na boisku. W tych dniach dzieci przyszły ubrane w zielonych koszulkach. Każde z nich otrzymało swój własny numer startowy. Zajęcia rozpoczynaliśmy od odśpiewania hymnu:

"Sprintem do maratonu biegnie dziecko każde,

Sprintem do maratonu, bo zdrowie jest ważne.

Sprintem do maratonu, bo zdrowie na mecie,

Sprintem do maratonu wygrać je możecie".

Po krótkiej rozgrzewce wszystkie dzieci ustawiały się na linii startu i rozpoczynaliśmy bieganie. Każdy z przedszkolaków pokonał wyznaczony dystans i dołączył do grona małych maratończyków - każdy był zwycięzcą i otrzymał pamiątkowy dyplom i medal. Razem przebiegliśmy 34.300 metrów. Wszystkim gratulujemy !!!

Było to niezwykłe wydarzenie, wielkie emocje i super zabawa.

Anna Szmajduch