SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. Przedszkolaki na jego wizytę zawsze czekają  z wielką niecierpliwością. 6 grudnia na naszym przedszkolnym placu zabaw pojawił się dmuchany Mikołaj z prezentami, który wzbudził wielkie zainteresowanie.  W tym samym dniu starszaki uczestniczyły w zawodach "Mikołajki na sportowo" na hali  sportowej "Goczuś".

7 grudnia z workiem pełnym prezentów Mikołaj przyjechał również do naszego przedszkola. W oczekiwaniu na wizytę zacnego gościa dzieci skandowały hasło "Mikołaju przyjdź!".  Kiedy już Mikołaj pojawił się w drzwiach, wszystkie grupy przywitały go piosenką: "Mikołaju, Mikołaju, witaj nam, witaj nam, ładnie się kłaniamy, uśmiech posyłamy, bądź wśród nas".

Po powitaniu odwiedzający zapytał o zachowanie dzieci, bo Mikołaj ma prezenty tylko dla grzecznych przedszkolaków. Okazało się, że wszyscy uczestnicy spotkania są dobrze wychowani, słuchają rodziców i  pań, pożyczają i dzielą się zabawkami, są dla siebie mili, uprzejmi, zjadają wszystkie posiłki. Mikołaj postanowił obdarować najmłodszych prezentami, a pomocnicy - Elfiki pozostawiły już podarunki we wszystkich salach.

Przedszkolaki nie chciały być dłużne i w podziękowaniu deklamowały  wiersze i zaśpiewały "Piosenkę dla Św. Mikołaja". Gość bardzo wzruszony i zadowolony zaprosił maluchy do tańca w kółeczku.

Podczas wizyty, nawiązując do akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, nasi podopieczni wysłuchali  opowiadania pt. "Kredki" z książki "Mikołajek i inne chłopaki". Przedszkolaki zrozumiały, że z każdego prezentu trzeba się cieszyć, nawet tego najmniejszego, jak np. kredki, jakie otrzymał główny bohater - Mikołajek.

Na koniec spotkania dostojnik przygotował muzyczną zagadkę. Zadaniem dzieci było odgadnięcie tytułów kolęd zagranych przez Mikołaja na harmonijce. Dzieci bez trudu poradziły sobie z zadaniem. Po wysłuchaniu melodii padły bezbłędne odpowiedzi: "Cicha noc" i "Lulajże Jezuniu".

Wspólne spotkanie z Mikołajem zakończyła piosenka na pożegnanie, po czym nastąpiła indywidualna sesja zdjęciowa. Nasi milusińscy byli  bardzo szczęśliwi i rozpromienieni, a niektórzy troszkę zawstydzeni, kiedy znaleźli się blisko  "Świętego".

Oczekiwana cały rok wizyta Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła  wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci, a niektórzy już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.

Aleksandra Kołodziejczak