WALENTYNKI W NASZYM PRZEDSZKOLU

Co roku 14 lutego listonosze na całym świecie doręczają kartki milionom ludzi z okazji WALENTYNEK. To bardzo sympatyczny sposób przypomnienia się przyjaciołom i świetna okazja do dyskretnego wyznania komuś miłości czy tez okazania sympatii. Powszechnie dzień ten nazwano DNIEM ZAKOCHANYCH. Nadal nieodłączną częścią tego dnia jest wysyłanie anonimowych wyznań miłosnych lub też wręczenie czerwonej róży osobie, którą się kocha.

Również nasze przedszkolaki  świętowały Walentynki. Większość dzieci przyszła ubrana na czerwono. We wszystkich grupach prowadzone były rozmowy nt. Święta Zakochanych. Dzieci poznały postać św. Walentego, głównego patrona święta. Grupa "Jeżyki" wysłuchała wiersza Juliana Tuwima pt. "Spóźniony słowik", a także wykonała prace plastyczne, nie zabrakło nawet zabawy tanecznej.

Grupy starsze ("Pszczółki", "Sowy" i "Wiewiórki"), najpierw uczestniczyły w zajęciach podczas których poznały wiersz "Walentynki". Następnie inscenizowały go pacynkami. Dowiedziały się, że kochający to inaczej: troskliwy, życzliwy, miły, opiekuńczy, dobry, koleżeński, serdeczny... Wykonały także tradycyjne kartki walentynkowe dla wylosowanych kolegów, koleżanek, albo wybranych przez siebie osób. Po zakończonych zajęciach w przedszkolu, jak co wtorek, przedszkolaki udały się na halę sportową "Goczuś". Tam uczestniczyły w zajęciach, których tematem przewodnim było czerwone serce. Na początek była zabawa "Mam serduszko", później zabawa orientacyjna z serduszkami, szukaliśmy następnie dwóch takich samych połówek serca, robiliśmy wyścigi z serduszkami, a na koniec bawiliśmy się do wesołej muzyki. W doskonałych humorach wróciliśmy do przedszkola. Do domu zabraliśmy wcześniej przygotowane kartki walentynkowe i czerwone balony w kształcie serc.

Anna Szmajduch

Link do video