W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole we współpracy z Urzędem Gminy w Goczałkowicach -  Zdroju w ramach akacji "SZLACHETNA PACZKA" przygotowało pomoc dla rodziny Pani Basi, która opiekuje się miesięcznym synkiem Jasiem oraz schorowanym mężem Panem Łukaszem.

Trzeba pamiętać, że do "SZLACHETNEJ PACZKI" włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Akcja dociera  do prawdziwej biedy - tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. W Polsce nie brakuje osób, które nauczyły się wyglądać na ubogie i dzięki wzbudzaniu litości, zarabiają na swojej "biedzie". Takim ludziom organizatorzy SZLACHETNEJ PACZKI nie pomagają

Celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany.

Wszystkim darczyńcom: Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Przedszkola, którzy wzięli udział w przygotowaniu "Szlachetnej Paczki" z serca dziękujemy.

Przygotowaliśmy 17 paczek o łącznej wartości ok. 3.000,00 zł.
To wielki dar, ale najważniejsze jest to, że w tych poczynaniach połączył nas szczytny cel i działaliśmy razem.