Dzień Babci i Dziadka- Anioł na dobry humor

Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w styczniu, miesiącu zimowym. W tym roku wyjątkowo mroźnym i chłodnym. Mimo to urok tego święta wprowadza wszystkich w magiczny nastrój.

U babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Dziadek dla nas zawsze znajdzie czas. To oni kochają nas ponad wszystko, rozumieją bez słów. Babcia i dziadek, na pewno każdy się zgodzi, że jak dawniej, tak i dziś są niezastąpieni i gotowi poświęcić swój czas, troskę, cierpliwość i serce dla swoich wnucząt.

Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych i najcieplejszych, mimo że styczniowych, dni w roku. W naszym przedszkolu, w programie uroczystości, ważne miejsce zajmują spotkania z okazji ich święta. Te dni to szczególna okazja, by złożyć babciom i dziadkom serdeczne życzenia i podziękowania za ich obecność w naszym życiu.

W tym roku, ze względu na ferie, uroczystość z okazji "Dnia Babci i Dziadka" została zorganizowana w dniach 11 i 12 stycznia 2017 r. Tym razem dzieci swoich dziadków zaprosiły do sali Urzędu Gminy. Przedstawienia jasełkowe rozpoczęła dyrektor przedszkola, Pani Beata Migacz, ciepłymi słowami witając zebranych gości. Treścią Jasełek jest historia narodzenia Jezusa w Betlejem, w ubogiej stajence. Przedstawienie to nabiera szczególnego wdzięku, kiedy przedszkolaki wcielają się w postacie Maryi i Józefa, Aniołów wyśpiewujących chwałę na cześć narodzonego małego Jezusa, królów przychodzących się pokłonić i złożyć Mu dary, ubogich pasterzy czy postaci z bajek (t.j. Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Smerf, Czerwony Kapturek, Calineczka, czy Sierotka Marysia). Wokół betlejemskiej stajenki zgromadziły się także zwierzęta: owieczki, pieski, jak również kolędnicy z gwiazdą wyśpiewując nowo narodzonemu "Chwała na wysokości Bogu, a ludziom pokój na Ziemi". Piękne stroje, treść Jasełek, taniec Aniołów, śpiewanie kolęd, stworzyły niepowtarzalną atmosferę, która towarzyszyła spotkaniu. Była ona okazją do wzmacniania więzi rodzinnej oraz miłego spędzenia czasu, czy bliższego poznania się. Dla tych właśnie wartości, dla wspólnych przeżyć, warto podtrzymywać to rodzinne święto w przedszkolu.

Tym przedstawieniem podarowaliśmy naszym dziadkom niezapomniane chwile wzruszeń ale i dumy z wnuków, które na pewno na długo pozostaną w ich pamięci. Po przedstawieniu dzieci złożyły swoim dziadkom życzenia łamiąc się z nimi opłatkiem oraz odśpiewały "Sto lat!" i wręczyły upominek "Anioła na dobry humor".

W imieniu zebranych gości głos zabrała była dyrektor naszego przedszkola, Pani Jadwiga Nycz, by podziękować za tak wzruszające doznania.

My ze swej strony dziękujemy rodzicom, że pomogli przygotować to wydarzenie na wysokim poziomie, przygotowując stroje, jak i włączając się w prace kulinarne i porządkowe.

Dziękując również za bardzo miłe słowa podziękowania ze strony babć i dziadków dla organizatorów, na kolejne spotkanie zapraszamy już w przyszłym roku.

Bożena Rak

Anna Czernecka  -Mac

Poniżej podajemy link do krótkiego filmiku z naszego przedstawienia