Dzień Mamy w naszym przedszkolu

Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar,

płacze, a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska.

J. I. Kraszewski

26 maja Dzień Matki- to najpiękniejsze i najbardziej osobiste święto w roku.

Matka to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia , wierności i przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne.

Matka. To jedno słowo ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są zawsze najpiękniejsze, niczym nie zmącone wspomnienia z najwcześniejszego dzieciństwa, nasze pierwsze radości , troski, marzenia, tęsknoty. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to , że dała mu największy skarb- życie. Wdzięczność tę wyrażamy w różnych postaciach: miłości,  codziennym szacunku i dowodach wiernej pamięci w dniu Jej święta.

W tym dniu , wszystkie mamy obdarzone są szczególnymi dowodami miłości.

Spotkaniom z okazji Święta Mam  zawsze towarzyszą duże emocje. To właśnie Mamie  należą się największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy codzienny dzień. To dla niej ten dziecięcy trud.
Każdy, jak umie, w tym dniu dziękuje swojej Mamie.

W dniach 22, 23, 24 oraz 29 maja w naszym  Przedszkolu  odbyły  się uroczystości z okazji
Dnia Mamy, podczas których każda  grupa , zaprezentowała swój program
taneczno - wokalno - recytatorski.

Przygotowywane od miesiąca imprezy odbyły się w salach  przedszkolnych. Przybyłych na nią gości serdecznie powitały nauczycielki oraz pani dyrektor Beata Migacz. Po ciepłych i wzruszających słowach powitania, nadszedł czas na występy dzieci. Przedszkolaki wspaniale zaprezentowały się recytując i inscenizując wiersze, śpiewając piosenki, tańcząc oraz grając na instrumentach. A to wszystko dla najważniejszych kobiet w życiu maluchów - czyli ich ukochanych mam, które z dumą i wzruszeniem podziwiały artystyczne popisy swoich milusińskich.

Po zakończeniu części artystycznej, wszystkie mamy zostały obdarowane przez swoje pociechy prezentami oraz słodkimi buziakami. Dzieci podarowały swoim mamom  własnoręcznie wykonany upominek.  Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw.

Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają  umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.

Wszystkim Mamom  życzymy  Wszystkiego Najlepszego !

Zredagowała:
Małgorzata Władarz