Poznajemy pracę naszych rodziców - wizyta w piekarni

W dniu 18.05.2017 grupa najmłodsza "Jeżyki" odwiedziła zakład pracy taty Roberta, piekarnię "Englert" . Spacerkiem przeszliśmy do miejsca docelowego, gdzie przywitał nas sam właściciel Pan Krzysztof Englert, który również był naszym przewodnikiem. Na samym początku zobaczyliśmy magazyn gdzie znajdowały się worki z mąką oraz cukier i sól, co bardzo zainteresowało małych przedszkolaków. Następnie przeszliśmy na halę produkcyjną gdzie wyrabia się ciasto na chleb, które musi wyrosnąć, a następnie piecze się go w olbrzymich piecach, które zrobiły wielkie wrażenie na maluchach. Kolejno zobaczyliśmy halę gdzie produkuje się pyszności takie jak pączki, drożdżówki  oraz kołacze weselne. Pan Krzysztof pokazywał dzieciom jak zmienia się mak po zmieleniu oraz poczęstował pysznymi ciasteczkami oraz batonikami. Na końcu przedszkolaki wręczyły pamiątkowy obrazek z wizerunkiem piekarza oraz podziękowania.

Anna Wrzoł