SPOTKANIE AUTORSKIE Z RENATĄ PIĄTKOWSKĄ

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom oraz we współpracy z Publiczną Biblioteką w Goczałkowicach - Zdroju, we wtorek 30.06.2017r. nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość - Renata Piątkowska - laureatka "Orderu Uśmiechu" i autorka ponad 20 książek dla dzieci i o dzieciach m. in. "Dziadek na huśtawce", "Paluszki", "Piegowate opowiadania", "Z przysłowiami za pan brat" , "To się nie mieści w głowie".

Wiele tytułów autorki znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABC XXI. Za swoją książkę "Wieloryb", podejmującą problematykę odmienności i tolerancji wśród dzieci, pisarka otrzymała Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, natomiast za "Na wszystko jest sposób" II nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren. Za całokształt twórczości pisarkę uhonorowano Nagrodą im. Marii Weryho - Radziwiłłowicz, przyznawaną przez miesięcznik "Bliżej Przedszkola".

W spotkaniu tym  wzięły udział dzieci z wszystkich grup wiekowych. Pani Renata od razu nawiązała  świetny kontakt z dziećmi, opowiadając im w wesoły sposób o historiach, które pojawiają się w jej książkach. Pisarka opowiadała o głównych bohaterach swoich książek oraz o warsztacie pisarskim, a towarzysząca jej zawodowa lektorka Elżbieta Malwina Kożurno pięknie czytała fragmenty jej książek. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały przygód ulubionych bohaterów, były bardzo aktywne i chętnie pomagały autorce w prezentowaniu "poszczególnych etapów powstawania książki". Książki Renaty Piątkowskiej dostarczają dzieciom nie tylko przyjemności i rozrywki, ale przede wszystkim pełnią funkcję edukacyjną. Mówią o sytuacjach prawdziwych, znanych przedszkolakom z codziennego życia i uczą rozumieć otaczający świat. Książki te uczą, bawią i wychowują.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Dzieci uśmiechnięte i w dobrych humorach, ogromnymi brawami żegnały naszego gościa. Na zakończenie chętni uczestnicy spotkania mogli nabyć książki pisarki i uzyskać autograf z osobistą dedykacją.

Agata Bajbuła