Policjant i pies Sznupek w naszym przedszkolu

Już od wielu lat nasze przedszkole współpracuje z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie i zawsze bardzo ceni sobie obecność umundurowanych funkcjonariuszy. Spotkania z policjantem są stałym punktem wydarzeń w kalendarzu imprez przedszkolnych. Dzieci przygotowują wiersze, piosenki, krótkie scenki. Biorą także udział w różnych konkursach i zabawach ruchowych. Celem tych działań jest uświadomienie dzieciom  konieczności rozumienia zasad poruszania się po drogach, zachowania się wobec osób obcych, czy napastliwych zwierząt.
Przedszkolaki już od najmłodszych lat uczą się podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poznają znaczenie kolorowych świateł, zebry na jezdni, uczą się rozpoznawania znaków drogowych.
Ich wiedzę na ten temat sprawdził sierżant Szymon Czyż z KPP w Pszczynie.

4 października 2017 roku. Dzieci pięknie zaprezentowały poznane wierszyki
i piosenki. Ochoczo podchodziły do przygotowanych, nawet najtrudniejszych zadań
i zagadek.Nasz gość zaprezentował wesołe filmiki ukazujące, jak w prosty sposób zapamiętać ważne informacje związane z poruszaniem się pieszych po drogach. Zwrócił uwagę na zapinanie pasów w samochodach, a także zachowanie się w sytuacji, gdy atakuje nas pies. Naturalnym odruchem obronnym jest ucieczka, jak więc zachować spokój i trwać w miejscu, kiedy groźne zwierzę szczeka i atakuje?  Uczenie pozycji żółwia od najmłodszych lat pomoże oswoić je z możliwą sytuacją i nabrać pewności siebie. Podczas spotkania nie sprawiło dzieciom żadnych trudności. Grzeczne przedszkolaki odwiedza gość - niespodzianka i tak było i u nas. Kiedy policyjny pies Sznupek pojawił się w drzwiach wywołał uśmiechy na twarzach dzieci. Chętnie przytulały się do niego i robiły sobie z nim zdjęcia.  Na zakończenie nasi milusińscy odśpiewali przygotowane piosenki i wręczyli gościowi upominki. Ponieważ nasza współpraca z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie zawsze przebiega w miłej atmosferze, na pewno spotkamy się znowu za rok.
                                                                                                             opracowała:
                                                                                                   Anna Czernecka - Mac

Zapraszamy do przeczytania relacji ze spotkania z policjantem na stronie Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie: