PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

"Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani,

Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie".

Pasowanie na przedszkolaka jest kolejnym etapem okresu adaptacji dziecka trzyletniego do nowych warunków. Od pierwszego dnia pobytu dziecka w przedszkolu, poczyniłyśmy wiele starań, aby pokonać stres i zapobiec negatywnym przeżyciom małego dziecka przy przekraczaniu progu przedszkola. Jesteśmy przekonane, że dzieci mają poczucie bezpieczeństwa, a rodzice pewność, że nasze przedszkole jest tym miejscem, gdzie bez obawy mogą pozostawić swoje dziecko.

30 października 2017 roku w naszym przedszkolu odbyło się "Pasowanie na Przedszkolaka" - pierwsza ważna uroczystość w życiu naszych najmłodszych podopiecznych. Był to szczególny dzień dla dzieci , które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Ich pierwszy występ przed tak licznie zgromadzoną publicznością. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności - dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Wystąpiły w nowej roli przedszkolaka- aktora, który tańczy, śpiewa i recytuje. Występ dzieci wzbudził ogromne emocje. Mali artyści spisali się na medal. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Po części artystycznej nastał czas na uroczyste naznaczenie dzieci magicznym ołówkiem. Wobec wszystkich zebranych, dzieci zobowiązały się przestrzegać słów przyrzeczenia.

Aktu "Pasowania na Przedszkolaka" dokonała  Beata Migacz  - dyrektor Przedszkola . Dzieci z powagą i w olbrzymim skupieniu oczekiwały na wypowiedzenie znaczących słów: "Pasuję Cię na przedszkolaka. Po pasowaniu dzieci otrzymały dyplomy i słodkie upominki. Nie zabrakło również  wspólnej pamiątkowej sesji zdjęciowej . Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zaproszeni zostali  na  poczęstunek.

Z pewnością był to niezapomniany dzień,  pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i kadry pedagogicznej.

Od dnia dzisiejszego oficjalnie zaczynamy przedszkolny rok wspaniałej zabawy i nauki w grupie "MISIE".
                                                                                                                Opracowała
                                                                                                       Małgorzata Władarz