^Powrót na górę
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
  
  
  

Ostatnie Wydarzenia

Święto Niepodległości w naszym przedszkolu

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość.

W tym roku w naszym przedszkolu ten szczególny dla wszystkich dzień świętowaliśmy 10 listopada 2017r. W tym dniu przedszkolaki oraz personel, ubrani na galowo z przypiętymi kokardami narodowymi w barwach ojczystych, zebrali się w jednej sali.

Uroczystość rozpoczęły pani Agata z panią Olą witając wszystkie zebrane przedszkolaki oraz personel. Następnie, przyjmując dumnie postawę "na baczność", Wszyscy zebrani odśpiewali hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego oraz hymn naszego przedszkola. Dzieci z grupy starszej i średniej oddały szacunek symbolom narodowym recytując wiersze i śpiewając pieśni patriotyczne w przygotowanym programie artystycznym. Po zakończeniu części artystycznej przedszkolaki złożyły przysięgę małego Polaka, a następnie, poprzez rozwiązanie zagadek dotyczących naszego kraju, dzieci wykazały się ogromnymi umiejętnościami i zdały "egzamin" wiedzy o naszej ojczyźnie.

Na zakończenie wszyscy obejrzeliśmy legendę "O Smoku Wawelskim"oraz ustawiliśmy się do pamiątkowego zdjęcia.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że na długo zapadnie on w pamięci naszych "Małych Polaków". Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach, przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu oraz kształtują pozytywne postawy.

Opracowanie:
Agata Bajbuła


Copyright © 2013 Przedszkole nr 2 Goczałkowice-Zdrój