Święty Mikołaj w przedszkolu.

Idzie dobry święty , uśmiecha się w koło,

Grzecznym dzieciom biją serduszka wesoło.

Niesie w dużym worku słodyczy bez liku,

Pełno dzisiaj wszędzie radości i krzyku.

Wizyta świętego Mikołaja  w przedszkolu  to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa.

Już pod koniec listopada przedszkolaki,  pod okiem swoich pań ,"pisały" listy do Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów.

Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowały piosenkę lub wiersz, które mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

6 grudnia , mimo braku białego puchu, Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać .

Najpierw było słychać dzwoneczki , potem donośne "hou, hou, hou" i pojawił się on - nasz ukochany św. Mikołaj! Cała sala powitała  Mikołaja głośnymi oklaskami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków.

W ramach akcji czytania dzieciom przytoczył im fragment książki "Nowe przygody Mikołajka", w którym to tytułowy Mikołajek pisze "List do Świętego Mikołaja". Bohater książki został poproszony przez rodziców, aby w liście do Św. Mikołaja nie myślał tylko o upominkach dla siebie, lecz poprosił o prezenty dla tych, których lubi. Zachęcam do przeczytania dzieciom całego rozdziału.

Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.

Przedszkolaki obiecały, w obecności Świętego Mikołaja, że będą grzeczne przez cały rok w domu i w przedszkolu.

Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola zdrowych i radych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok.

Dzieci długo wspominały to spotkanie , dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą  drogiego  gościa i pomachają mu na pożegnanie.

Małgorzata Władarz