"Witajcie w naszej bajce" - Bal karnawałowy w naszym przedszkolu

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było i u nas, kiedy to 9 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci pod hasłem "Witajcie w naszej bajce", przenosząc wszystkie przedszkolaki w magiczny świat bajek i baśni.

Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Kiedy z głośników popłynęły pierwsze rytmy wesołej muzyki, wszystkie bajkowe postacie i mali bohaterowie z wielką ochotą rozpoczęli pląsy i tańce, a nad wszystkim czuwał i zapraszał do wesołej zabawy Wodzirej, który gościł w naszym przedszkolu. Wszyscy bawili się znakomicie tańcząc twista, sambę, rock and rola, Makarenę, czy despacito.Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy dzieciaczków mimo chwilowego zmęczenia.

Duży ukłon należy się w stronę rodziców, którzy wykazali się ogromną pomysłowością w przygotowaniu strojów dla swoich pociech.

Nie zabrakło również konkursów, w których wszystkie przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyli. Gdy tancerze poczuli się bardzo zmęczeni Pan Wodzirej ogłosił  przerwę na  soczek. Był również czas na sesję zdjęciową, podczas której dzieci z wdziękiem pozowały i prezentowały swoje stroje.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca przedszkolaki z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.
                                                                                                            Opracowanie:
                                                                                                          Agata Bajbuła