Dzień Babci i Dziadka

W dniach 25 - 26 stycznia 2018 r. nasze przedszkolaki zaprosiły do  Sali Widowiskowej Urzędu Gminy Goczałkowice - Zdrój swoich kochanych  dziadków i babcie z okazji ich święta.  "Dzień Babci i Dziadka" mimo, iż obchodzony jest w zimowy miesiąc, to jest najprawdopodobniej najcieplejszym dnień roku, dzięki miłości jaką dziadkowie obdarowują swoje wnuki .

W pierwszym dniu swoich dziadków oraz babcie zaprosiły dzieci z grupy najmłodszej "Misie" oraz grupy starszej "Pszczółki". Przedstawienie rozpoczęła dyrektor przedszkola Pani Beata Migacz, ciepłymi słowami witając zebranych gości. Mimo braku zimowej aury za oknem grupa Pszczółki i Misie swoim programem artystycznym  wprowadziły gości w zimowy klimat. Przedstawienie nawiązywało do aktualnej pory roku, oparte było na wierszach i piosenkach przygotowanych specjalnie dla babci i dziadka. Na zakończenie wszystkie dzieci wręczyły swoim dziadkom przygotowane własnoręcznie upominki - babeczki oraz zaprosiły do wspólnej zabawy, po której nastąpił słodki poczęstunek dla wszystkich.

W drugi dzień swoich ukochanych dziadków na obchody ich święta zaprosiły dzieci z grypy "Sowy" oraz "Wiewiórki".  Przedstawiły one Jasełka oraz zaprosiły zebranych gości do wspólnego kolędowania. Każdy osoba znajdująca się na sali dostała swój śpiewnik i mogła wspierać małych artystów podczas śpiewania najpiękniejszych pieśni Bożonarodzeniowych. Po części artystycznej przedszkolaki przekazały na ręce babci i dziadków upominki - własnoręcznie wykonane świeczniki oraz zaprosiły na wspólny poczęstunek.

Myślę, że zarówno dla Babci , Dziadków jak i naszych przedszkolaków było to niezwykłe wydarzenie i zostanie zapamiętane na bardzo długo.

Dyrekcja oraz nauczyciele serdecznie dziękują rodzicom dzieci za pomoc podczas przygotowania tego wydarzenia
oraz włączanie się w prace kulinarne i porządkowe.

Anna Wrzoł