20.03.2018r. przedszkolaki w z wszystkich grup uczestniczyły w uroczystości z okazji powitania wiosny. Dzieci przyszły w tym dniu ubrane w kolorze zielonym. Gospodarzami imprezy były "Pszczółki". Zebrani goście zostali powitani piosenką i wierszem Teresy Błaszczyk pt. "Nadejście wiosny". Następnie dzieci zostały zaproszone krótką rymowanką do rozwiązywania przygotowanych zadań i zagadek o tematyce wiosennej. Kolejno odgadywały prezentowane odgłosy: bociana, niedźwiedzia, pszczół i skowronka. Następnie dzieci zapoznały się materiałami z których bociany budują swoje gniazda i w kole o średnicy 2m, czyli takiej wielkości jak prawdziwe bocianie gniazdo, próbowaliśmy zmieścić jak najwięcej przedszkolaków. Po skończonym zadaniu przyszła pora na odpowiedzi na pytania co zmienia się w przyrodzie na wiosnę na podstawie zaprezentowanych ilustracji. Po tej zabawie przedstawiciele każdej z grup ułożyli kolejno historyjkę - "Od cebulki do kwiatka", a następnie posadzili w doniczkach cebulki tulipanów i obiecali się nimi opiekować w swoich grupach. Skończywszy to zadanie przyszedł czas na odrobinę gimnastyki - wszyscy bardzo ochoczo bawili się przy piosence, pt. "Head, shoulders, knees and toes". Po tym zadaniu grupy "Sowy", "Wiewiórki" i "Misie" zaprezentowały przygotowane przez siebie piosenki o tematyce wiosennej.

Na koniec naszych przedszkolnych obchodów powitania wiosny odwiedziła nas sama Pani Wiosna wraz z Marzanną, nie zabrakło także gaika - maika. Był także czas na wspólne zdjęcie z Panią Wiosną. Naszą uroczystość zakończyliśmy wysłaniem  Marzanny paczką w daleką, długą podróż - tak pożegnaliśmy zimę i bardzo się cieszymy, że wreszcie zawitała wiosna.

To był bardzo pracowity dzień dla przedszkolaków, pełen wrażeń i nowych doświadczeń. Dzieci z zapałem rozwiązały wszystkie przygotowane zdania i zagadki.

Anna Szmajduch