SPOTKANIE AUTORSKIE
Z DOROTĄ GELLNER

W minionym tygodniu nasze przedszkole odwiedziła wybitna pisarka rymowanych bajek dla dzieci, autorka wielu tekstów piosenek oraz laureatka "Orderu Uśmiechu" Pani Dorota Gellner. Spotkanie to odbyło się w ramach Tygodnia Bibliotek na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Goczałkowicach -Zdroju. Na początku pisarka zapytała dzieci czy znają takie piosenki jak "Popatrzcie na jamniczka", "Ogórek zielony" czy też "Zuzia, lalka nie duża", okazało się bowiem, że to ona jest autorką wyżej wymienionych tekstów piosenek, które każdy z nas i dużych i małych doskonale zna. Po krótkiej rozmowie zaczęła się zabawa z wszystkimi dziećmi. Nasz gość recytował swoje bajki z takimi bohaterami jak "Wścibscy" czy też "Gryzmoł", a przerywnikami były piosenki, które napisała Pani Dorota oraz wspólne pokazywanie i tańce. Bajki napisane przez pisarkę nie tylko świetnie się czyta, są zabawne, ale również mają na celu bawiąc uczyć.  Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, odpowiadały na pytania, kończyły rymowanki oraz tańczyły z wielkimi uśmiechami na twarzy. Na koniec spotkania, każdy przedszkolak mógł zakupić książkę wraz z dedykacją oraz autografem pisarki.

Opracowała
Anna Wrzol