SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW 2018

Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości, odpowiedzialności, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom -
to wszystko należy do cnót sportowca.

Arkadiusz Gołaś

Wzorem lat ubiegłych wszyscy wychowankowie naszej placówki uczestniczyli w "Spartakiadzie przedszkolaków z okazji "Dnia Dziecka". Sportowa impreza odbyła się 08.06.2018r. na goczałkowickim "Orliku" i została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z goczałkowicką Szkołą Podstawową nr 1. Młodzi sportowcy mieli zapewnione liczne atrakcje. Przedszkolaki przyszły w tym dniu ubrane na uzgodniony wcześniej kolor; grupa "Pszczółki" na niebiesko, grupa "Misie" na zielono, grupa "Wiewiórki" na biało, a grupa "Sowy" na żółto.  Dzieci zostały podzielone  i uczestniczyły w przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej konkurencjach sportowych. Nie zabrakło m.in. toru przeszkód, zabaw z chustą animacyjną, układania puzzli, "kuli babuli" i wielu innych. Po zakończonych sportowych potyczkach wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe złote medale, a także słodki poczęstunek. Pogoda wspaniale nam dopisała.

Zadaniem rodziców oraz nauczycieli jest mobilizowanie dzieci do aktywności, gier sportowych, jazdy na rowerze, pływania. Daje to dziecku dobre samopoczucie, rozładowuje stres, przeciwdziała agresji. Sport to metafora ludzkiego życia, to określenie  szlachetnych idei współdziałania, więzi międzyludzkich, pokoju, poszanowania ludzkiej godności, udanego życia. Dzięki takiej inicjatywie jak "Spartakiada" możemy od najmłodszych lat pielęgnować w dzieciach zamiłowanie do sportu i aktywności fizycznej jako naturalnej potrzeby każdego organizmu, dlatego  bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i za krzewienie wśród dzieci idei sportu.

Anna Szmajduch