PRZEDSZKOLAKI NA MEDAL - PASOWANIE

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest ważnym momentem i wielkim przeżyciem zarówno dla dzieci jak i dla jego rodziców. Wiele dzieci po raz pierwszy rozstaje się na dłuższy czas z rodzicami i po raz pierwszy spotyka się z większą grupą rówieśników.
Pójście do przedszkola wiąże się również ze zmianą dotychczasowego trybu życia. Rozpoczynając edukację przedszkolną dziecko uczy się nowej dla siebie roli- roli przedszkolaka.

Pierwsze dni w przedszkolu są bardzo emocjonującym przeżyciem zarówno dla dziecka jak i dla jego rodziców. Bezpieczny dom i ukochani rodzice nie będą już jedynymi osobami,  z którymi się spotyka.
Znajdzie się teraz w nowej zupełnie innej sytuacji.

Przedszkole to drugi po rodzicach organ, który stymuluje rozwój malucha, poszerza jego zdobyte dotychczas doświadczenia, ukierunkowuje jego rozwój społeczny, uczuciowy i intelektualny. Każdy nauczyciel stara się aby dzieci nabrały do niego zaufania i czuły się bezpiecznie w nowym środowisku. Staje się on opiekunem, przewodnikiem i pomocnikiem udzielającym nieodzownego wsparcia. Odpowiednio zagospodarowany czas upływający na zabawie w sali i na świeżym powietrzu pozwala dzieciom zapomnieć o rozstaniu z mamą. Powoli przyzwyczajają się one do nowego otoczenia. Upłynęły prawie dwa miesiące i nadszedł uroczysty dzień dla każdego maluszka - DZIEŃ PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA. Aby się do niego przygotować dzieci od pierwszych dni września ciężko pracowały - ucząc się wierszy, piosenek i zabaw ruchowych.
     30. 10. 2018 roku dzieci przyszły do przedszkola odświętnie ubrane z bijącymi serduszkami i bardzo przejęte swoim występem. Na uroczystość maluchy przygotowały krótki program artystyczny prezentujący to czego nauczyły się przez dwa miesiące.
Był to bardzo wdzięczny występ ukazujący umiejętności poszczególnych dzieci. Aby uczcić 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości każda dziewczynka miała wpiętą we włosy biało-czerwoną kokardę, a chłopcy biało-czerwoną muchę - był to wzruszający widok.
Po występie nadszedł czas na uroczyste przyrzeczenie i pasowanie przez panią dyrektor Beatę Migacz każde dziecko na przedszkolaka i dobrego kolegę.  Na zakończenie tego pięknego i bardzo uroczystego dnia każdy "PRAWDZIWY PRZEDSZKOLAK" otrzymał na pamiątkę dyplom, róg obfitości, medal i czapkę żaka. Wszystkim "PRZEDSZKOLAKOM NA MEDAL" życzymy wiele radości i uśmiechu, aby miło wspominały czas spędzony w przedszkolu. Rodzicom zaś życzymy wytrwałości i powodów do dumy ze swoich pociech

Bożena Rak, Iwona Maśka