ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

W okresie adwentowym zorganizowany został "Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych" skierowany do wszystkich rodzin dzieci uczęszczających do naszej placówki. Technika i materiał wykonania szopek była dowolna.

Na placówkę wpłynęło 11 przepięknych prac, wykonanych z szczególną starannością. Wszystkie zostały wyeksponowane w szatniach naszych budynków przedszkolnych, aby cała społeczność przedszkolna mogła podziwiać rodzinne dzieła naszych podopiecznych.

08.01.2019 roku odbyło się spotkanie jury w skład, którego weszli: dyrektor przedszkola, ksiądz proboszcz, przedstawiciel Rady Rodziców oraz autor projektu. Jury oceniało między innymi:

• tradycyjność i nawiązanie do kanonu szopki,
  • wykorzystanie historii, mitów, bajek, baśni i legend oraz zabytkowej i współczesnej architektury śląska,
  • kolorystykę,
  • figurki/ kukiełki/ postacie (samodzielnie wykonane lub przekształcone)
  • elementy ruchome,
  • materiały i technologię wykonania,
  • ogólne wrażenie estetyczne,
  • trwałość formy.

Konkurs został rozstrzygnięty, choć wybór był wyjątkowo trudny.

Komisja biorąc pod uwagę wysoki poziom wykonanych prac przyznała następujące nagrody:

I miejsce Paweł Jacek

II miejsce Faustyna i Hubert Okręta

III miejsce Nikola i Przemysław Pszczółka

Jury przyznało również dwa wyróżnienia za materiały i samodzielność wykonania dla Oliwii Banat oraz Ewy, Adama i Wojciecha Tetla.

Wszystkie prace osób biorących udział w naszym konkursie są wystawione przez ołtarzem w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Jerzego do dnia 08 - 22.01.2019 r.

Wspólne kolędowanie i uroczyste rozdanie nagród dla wszystkich uczestników konkursu odbyło się w przedszkolu dnia 15.01.2019 roku na godzinę 15.30.

Szczególnie chcielibyśmy podziękować członkom Rady Rodziców za pomoc w organizacji nagród, a także wszystkim instytucjom, które również nas wspomogły, a były to: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju, "Multikino" w Czechowicach-Dziedzicach, piekarnia "U Jarka" z Goczałkowic-Zdroju, Starostwo Powiatowe w Pszczynie, PKO w Suchej Beskidzkiej - p. Zygmunt Najdek, a także kwiaciarnia "Na szpicy" w Zabrzegu.

Biorąc pod uwagę wysiłek włożony w przygotowanie prac i poświęcony czas na ich realizację pragniemy jeszcze raz podziękować i pogratulować wszystkim uczestnikom. Bardzo się cieszymy, że w tak zapracowanym okresie, jakim jest okres przedświąteczny rodziny naszych przedszkolaków znalazły czas i wspólnie pracowały przy powstawaniu szopek bożonarodzeniowych.

Edyta Smejkal

Małgorzata Władarz