^Powrót na górę
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
  
  
  

Ostatnie Wydarzenia

TEATR W PRZEDSZKOLU - "DZIADEK DO ORZECHÓW".

W poniedziałek tj. 16.12. 2019r. gościliśmy w przedszkolu Teatr ?Blaszany Bębenek?. Przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych zebrały się w sali starszaków, by zobaczyć przedstawienie pt. "Dziadek do orzechów".

"Dziadek do orzechów" to adaptacja powieści E.T.A. Hoffmanna, zinterpretowana i przełożona dla najmłodszych widzów. Klasyczna opowieść o magii Świąt Bożego Narodzenia i sile dziecięcej wyobraźni. Mała Klara znajduje pod choinką starego dziadka do orzechów, mimo iż nie należy on do najładniejszych zabawek, postanawia się nim zaopiekować. Z czasem Klara odkrywa, że dziadkowi grozi niebezpieczeństwo ? wielki i zły Król Myszy. Klara próbuje obronić dziadka i spełnić życzenia Króla. Oddaje mu słodkości tj.: owocowy cukierek, pierniczkowe serce oraz lizaka - cukrową laskę. Jednak kiedy Król żąda zabawek, książek i gier Klary, dziewczynka się na to nie zgadza. Dziadek próbuje przegonić złego Króla mieczem, jednak mu się to nie udaje. Mali widzowie wpadają na pomysł, aby przestraszyć gryzonia miauczeniem, bo jak wiadomo, myszy boją się kotów. Ten plan się powodzi i wielki i zły Król Myszy ucieka gdzie pieprz rośnie.

Spektakl bardzo podobał się małym odbiorcom. Dzieci z żywym zainteresowaniem śledziły przebieg akcji, włączały się w przebieg fabuły uczestnicząc w zabawach ruchowych oraz wymyślaniu sposobów pozbycia się Złego Króla.

Obejrzane przedstawienie nie tylko dostarczyło przedszkolakom wiele emocji i wrażeń, ale zwróciło również uwagę dzieci na poszanowanie  swoich zabawek.

Aleksandra Kołodziejczak

 

Copyright © 2013 Przedszkole nr 2 Goczałkowice-Zdrój