Teatr w przedszkolu- "Podróże Baltazara Gąbki"

06.05.2019. gościł w naszym przedszkolu teatr "Blaszany bębenek" który przygotował dla dzieci dwie niespodzianki. Pierwszą z nich był spektakl
pt. "Podróże Baltazara Gąbki" a drugą, czynny udział przedszkolaków w przygotowanym przez aktorów przedstawieniu.
Tematem przewodnim jest historia smoka, którego dzieci znają z Krakowa, a który na polecenie księcia wyrusza do krainy deszczowców, aby odszukać porwanego uczonego Baltazara Gąbkę. Do pomocy zaprosił dwoje dzieci. Jedno miało pełnić rolę księgowej , drugie natomiast rolę ochroniarza. Aby odbyć podróż smok najpierw wykonał poranną toaletę, ciało umył sam, natomiast Łucja pomogła smokowi wyczyścić ogon. W podróż ze smokiem wyruszył także kucharz, Bartłomiej Bantolini. Przygotował on wspólnie z dwójką przedszkolaków smażone jajko. Dzieci wyposażone w kuchenne rękawice przygotowały posiłek, jednocześnie zostały poinstruowane, że w kuchni mogą oni przebywać tylko z osobą dorosłą.

Kucharz i smok nie spodziewają się jednak, że ktoś chce im przeszkodzić w wędrówce, przez co następuje kilka zabawnych i pouczających zdarzeń. Są to między innymi taniec Baltazara z Dianą i Igorem; wspólna gimnastyka ze wszystkimi dziećmi i uwolnienie smoka z sieci którego uwięził książę.

Widowisko dostarczyło dzieciom wiele pozytywnych wrażeń, ani przez chwilę nie było widać znużenia. Cały czas słychać było salwy śmiechu oraz zaangażowane dzieci. Każdy chciał wystąpić i pokazać się szerokiej publiczności. Na zakończenie aktorzy otrzymali gromkie brawa.

Zredagowała

Iwona Maśka