"DZIEŃ MAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU"

Matka to najważniejsza osoba w życiu dziecka, bez względu na to, ile ma lat. Więź jaka tworzy się między matką, a dzieckiem  jest wyjątkowa i jedną z najsilniejszych relacji jakie może wytworzyć człowiek. Aby podziękować mamom za ich trud wychowania, miłość i ciepło jakim obdarzają swoje pociechy każdego dnia, w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy ich święto.

Przedszkolaki od wielu dni przygotowywały się, aby jak najlepiej uczcić to szczególne święto. W ostatnim tygodniu maja dzieci z poszczególnych grup wiekowych zaprosiły swoje ukochane mamy aby razem świętować. Przybyłych na uroczystość gości serdecznie powitała pani dyrektor. Po ciepłych i wzruszających słowach powitania nadszedł czas na występy dzieci. Przedszkolaki wspaniale zaprezentowały się recytując i inscenizując wiersze, śpiewając piosenki, tańcząc oraz grając na instrumentach. A to wszystko dla najważniejszych kobiet w życiu przedszkolaków - czyli ich ukochanych mam, które z dumą i wzruszeniem podziwiały artystyczne popisy swoich pociech. Również mamy zostały włączone do wspólnej zabawy: była gra na gitarach, tańce z pomponami, zabawa "Praczki", rozpoznawanie swoich portretów oraz portretów swoich pociech. Śmiechom nie było końca. Na zakończenie dzieci uroczyście odśpiewały sto lat i obdarowały swoje mamy własnoręcznie wykonanymi ptaszkami z gliny.

Po zakończeniu części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek delektując się pysznymi ciastami. Mamy wraz z dziećmi spędziły miłe chwile na wspólnych rozmowach. Ten szczególny dzień, pełen wzruszeń, ciepła i miłości na długo pozostanie w pamięci wszystkich.

Agata Bajbuła